" Przetwory " plakat autorstwa Magdy Piwowar " Przetwory " plakat autorstwa Magdy Piwowar

" Przetwory " plakat autorstwa Magdy Piwowar

W najbliższy weekend warszawska Praga stanie się stolicą recyklingu. A wszystko za sprawą akcji "Przetwory", podczas której artyści z zebranych śmieci będą tworzyć prawdziwą sztukę!

" Przetwory " w starej fabryce PZO


W najbliższą sobotę 16 grudnia
oraz w niedzielę 17 grudnia odbędzie się kolejna edycja imprezy artystycznej z cyklu "Projekt Praga". Tym razem tematem przewodnim jest recykling, stąd przewrotny tytuł akcji
:
"Przetwory"
Na całą dobę stara fabryka Polskich Zakładów Optycznych
na Grochowskiej
zamieni się w wielką halę (re)produkcyjną. Impreza organizowana jest przy współpracy z Polskim Systemem Recyklingu Organizacja Odzysku SA.

W sobotę ogólnodostępna impreza rozpocznie się od godziny 15. Zaproszeni
artyści i dizajnerzy
na oczach widzów, będą przetwarzać odpady, niepotrzebne surowce, oraz różnorakie przedmioty, które przestały spełniać już swoje funkcje.
Stare meble, tekturowe rury, kabelki, plastikowe butelki, kapsle,stare
telewizory i radia, klawiatury od komputerów, druty, siatki, popsute
zabawki to tylko niektóre z licznych materiałów, które zostaną "ożywione" podczas akcji. Bo zgodnie z ideą recyklingu wiele z rzeczy, które trafiają na śmietnik, wysypisko, na złom, bądź zalegają w piwnicach można twórczo reanimować.

W rękach artystów odpadki nabiorą niepowtarzalnego charakteru oraz nowej funkcji. Nowo powstałe obiekty będzie można kupić bezpośrednio od artystów.

O godzinie 20. do akcji dołączą didżeje, a muzyczne sety Kamila Antosiewicza i jego gości towarzyszyć będą zwiedzającym aż do końca imprezy. Na miejscu czynny będzie również bar.

Recyklingowy pokaz mody


W niedzielę już od południa można będzie śledzić przygotowania do wielkiego pokazu mody recyklingowej, który rozpocznie się o godzinie 17.
Zaproszeni projektanci m.in. ze starych zasłon, plastikowych torebek i starych guzików będą tworzyć unikatowe stroje.

Na miejscu będzie można kupić również gotowe wyroby rękodzielnicze: biżuterię, ubrania,
torby,
gadżety i nie tylko .

Warto wybrać się na warszawską Pragę nie tylko, by przekonać się, że recykling i sztuka mogą iść w parze, ale także by przy okazji upolować świąteczny upominek.


" Przetwory " 16 -17 grudnia 2006
Fabryka Polskich Zakładów Optycznych, Grochowska 316/320, Warszawa

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!