(© Dorota Pezo)

Przeziębienie, grypa a może zapalenie płuc? Nie lekceważ przeziębienia.

Od kilku miesięcy pogoda sprzyja przeziębieniom. Wielu ludzi lekceważy jednak swoje zdrowie. Często zwykłe przeziębienie może być objawem grypy. Nieleczone przeziębienia mogą doprowadzić nawet do zapalenia płuc. Charakterystyczna dla zapalenia płuc jest wysoka gorączka, bóle w klatce piersiowej i ropna plwocina. Sami nie rozpoznamy choroby, a pulmonolog rozpozna ją z pewnością.

Przy zapaleniu płuc pojawiają się również objawy złego samopoczucia a nawet silne poty, a cięższy przebieg ma zakażenie bakteryjne. Gdy bakterii zaczyna być coraz więcej, to wytworzą się toksyny. Te zaś niszczą pęcherzyki płuc i zwiększają ilość płynu w pęcherzykach. Zagrożenie rośnie, gorączka 39 stopni, kaszel, ropna plwocina i tętno powyżej 100 uderzeń na minutę. Najbardziej na zapalenie płuc narażone są osoby z obniżoną odpornością, a także dzieci i osoby starsze. Choroba ta często doprowadza do zgonów pacjentów z przewlekłymi chorobami. Dlatego tak bardzo ważna jest wizyta u lekarza i poważne traktowanie nawet zwykłego przeziębienia.

Źródło: http://medycyna.linia.pl/zappluc.html

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!