http://pl http://pl

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Stethoscope_1.jpg&filetimestamp=20070224122722 (© fot.commons.wikimedia.org. Autor: ernstl)

Lekarz rodzinny w Polsce to zawód trudny i dobrze płatny, czy łatwy ale źle płatny? Według opublikowanych danych przez firmę Sedlak & Sedlak odczucia są raczej mieszane.

Rynek Zdrowiapowołując się na dane firmy
Sedlak & Sedlak podaje, że zarobki około 50 proc. lekarzy rodzinnych kształtują się na poziomie powyżej 5,6 tyś złotych.

Wyniki opublikowanych badań przeprowadzono na próbie 89 lekarzy rodzinnych co pozwoliło przyjąć, że ich zarobki wahają się od 4 do 8 tys złotych.

Gdy uśredni się ten wynik, otrzymamy kwotę 5,6 tyś złotych. Premia w tym przypadku stanowi 3 proc. całkowitego wynagrodzenia lekarza. Pozostała część pensji, czyli 97 proc., to płaca podstawowa. Niektórzy otrzymują jeszcze dodatkowe benefity z tytułu prowadzonej praktyki.

W zakresie obowiązków lekarza rodzinnego jest między innymi sprawowanie opieki nad chorymi (wszystkie grupy wiekowe w rodzinie), stawianie diagnozy pozwalającej na leczenie lub skierowanie do specjalisty, wykonywanie badań podstawowych, udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, podejmowanie działań zmierzających do zapobiegania chorobom i promocji zdrowia.

Do tego należy jeszcze doliczyć nielimitowany czas pracy, co w sumie skłania ku refleksji, czy pensja lekarza rodzinnego jest odpowiednia, czy też nie jest odpowiednia do zajmowanego stanowiska.


Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!