Konie, piękne konie Konie, piękne konie

Konie, piękne konie... (© Ewa Krzysiak)

Jeśli jesteś zainteresowany przygarnięciem konia, zostaw numer telefonu. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe - taki tekst można usłyszeć po dodzwonieniu się do irlandzkiego oddziału towarzystwa opieki nad zwierzętami ISPCA w Mallow w hrabstwie Cork.

Konie, piękne konie...


Jeszcze niedawno nowobogaccy Irlandczycy kupowali konie, aby podnieść swój status społeczny.

Kiedy w 2008 roku nadszedł kryzys, właściciele nie byli w stanie ich utrzymać. Puścili je więc wolno. Ogółem po wyspie błąka się około 20 tys. koni. Zwierzęta można spotkać na opustoszałych osiedlach i bezdrożach. Czasem opiekują się nimi dzieci z ubogich rodzin. Niektóre jeżdżą na nich lub zaprzęgają do prymitywnych wózków i robią wyścigi, zajeżdżając przy tym zwierzęta. Jednak policja nie reaguje, mimo że jet to łamanie rygorystycznych przepisów o ochronie zwierząt. Bezpańskich koni jest jednak tak dużo, że ISPCA nie daje rady zająć się wszystkimi. Nadchodząca zima spowoduje, że wiele koni straci życie.

"To wstyd dla Irlandii, która do tej pory słynęła z miłości do koni" - mówi "Guardianowi" Orla Aungier z ISPCA.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!