Logo EuroPride 2010 w Warszawie Logo EuroPride 2010 w Warszawie

Logo EuroPride 2010 w Warszawie (© Fundacja Równości)

W lecie przyszłego roku spojrzenia większości mediów będą zwrócone w stronę Warszawy, gdzie odbędzie się największa w Europie parada osób LGBT.

Już od ponad dwóch lat przygotowujemy się do EuroPride 2010. To nie tylko sama parada, która odbędzie się 17 lipca 2010 r. w Warszawie, ale też wielodniowy cykl imprez - m.in. festiwal filmowy i teatralny, zawody sportowe, koncerty, debaty, spotkania, fora polityczne. Nowością będą dwie formy imprez: Pride Park i Pride House. Pierwsza z nich to festyn na świeżym powietrzu, gdzie oprócz występów i wydarzeń artystycznych zaprezentujemy działalność innych organizacji i instytucji związanych z ruchem praw człowieka i LGBT. Pride House natomiast będzie forum naukowo-społecznym obejmującym cykl konferencji, warsztatów i wykładów.

Udało nam się już podpisać pierwsze umowy ze sponsorami (IBM, EGMA, ILGCC). Wiemy, że władze Warszawy nie są w stanie zapewnić aktywnego i materialnego wsparcia EuroPride. Jednak cały czas trwają konsultacje dotyczące m.in. bezpieczeństwa uczestników oraz innych aspektów tak wielkiej imprezy, która bez udziału miasta nie jest w stanie odbyć się w sposób zadowalający.

Nasz partner Mazurkas Travel zapewni kompleksową obsługę gości. Zarezerwował kilka tysięcy miejsc hotelowych o różnym standardzie w Warszawie dla uczestników EuroPride.

Program imprezy do stycznia 2010 r. pozostaje otwarty - każdy może zgłosić się do Fundacji i zaproponować zorganizowanie jakiegoś wydarzenia.

Regularnie odbywają się spotkania tzw. grupy roboczej, w czasie których relacjonujemy stan przygotowań i omawiamy bieżące kwestie organizacyjne.

Na stronie europride2010.eu można znaleźć informacje o naszych projektach i ich koordynatorach. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w organizację tej wielkiej i bezprecedensowej u nas imprezy.

Zarząd Fundacji Równości, organizator EuroPride 2010.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!