W ubiegłym roku ustanowiono "Polski Dzień Przytulania". Pod projektem ustawy w sprawie powołania tego święta podpisało się ponad 100 tys. osób.

W internecie krąży taki opis - "Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresję, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma skutków ubocznych. Przytulanie jest zupełnie naturalne. Jest całkowicie organiczne, naturalnie słodkie, nie zawiera pestycydów, konserwantów ani sztucznych składników i jest w stu procentach odżywcze. Przytulanie jest właściwie doskonałe. Nie ma części, które mogłyby się zużyć, ani baterii, które mogłyby się wyczerpać, nie wymaga okresowych przeglądów. Niewiele energii zużywa, mnóstwo dostarcza, nie tuczy, nie podlega inflacji. Jest wolne od miesięcznych opłat, ubezpieczeń, nie jest narażone na kradzież, nie podlega opodatkowaniu. I, oczywiście, zawsze jest w pełni odwzajemnione."

Każdy z nas ma inną teorię na temat przytulania. Niektórzy w ogóle nie lubią się przytulać, inni zaś robią to za każdym razem kiedy się widzą z bliską osobą. Ale tak naprawdę, czy nasze społeczeństwo lubi się przytulać? Czy lubimy i umiemy okazywać sobie uczucia?

Wydaje mi się, że dzień 24 czerwca 2010 roku będzie świetnym sprawdzianem dla nas wszystkich.

24 czerwca 2009 roku odbyła się w Warszawie demonstracja przytulania - młodzi, i nie tylko młodzi, ludzie wyszli na ulicę aby pokazać że można okazywać sobie uczucia w ten sposób: demonstracja w Warszawie
Stworzono nawet specjalny hymn Dnia Przytulania Dzień przytulania

Czytaj więcej:
Darmowe przytulanie w całej Polsce
Polacy chcą się przytulać
Przytulanie - darmowy lek na smutki
Wielkie przytulanie w Warszawie

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!