(© PIOTR SMOLINSKI / POLSKA PRESS)

W stołecznym Teatrze Polskim przyznano Polskie Nagrody Filmowe "Orły" 2016. Najwięcej nagród otrzymał film „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej.

Obraz "Body/Ciało" nagrodzony został w kategorii „najlepszy film”. Małgorzata Szumowska otrzymała nagrodę za reżyserię, Maja Ostaszewska za główną rolę kobiecą, a Janusz Gajos za główną rolę męską.

"Młodość" w reżyserii Paolo Sorrentino okrzyknięto Najlepszym filmem europejskim. Najlepszym filmowym serialem fabularnym wybrano „Prokuratora” w reżyserii Jacka Filipiaka i Maciej Pieprzycy.

Statuetka za najlepsze zdjęcia trafiła do Arkadiusza Tomiaka („Karbala”), za najlepszy montaż do Agnieszki Glińskiej („11 minut”), a za najlepszy dźwięk nagrodzono Krzysztofa Jastrzębia i Mateusza Irisika („Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”).

Orzeł za najlepszy scenariusz przypadł Kindze Dębskiej za film „Moje córki krowy”. Ten obraz uhonorowano również nagrodą publiczności.

Pozostałe nagrody:

Najlepsza muzyka: Wojciech Karolak za film „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.

Najlepsze kostiumy: Dorota Roqueplo, Andrzej Szenajch za film „Hiszpanka”.

Najlepszy film dokumentalny: „Aktorka”, reż. Kinga Dębska, Maria Konwicka

Najlepsza scenografia: Jagna Janicka za film „Hiszpanka”.

Najlepsza drugoplanowa rola męska: Wojciech Pszoniak za film „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.

Najlepsza drugoplanowa rola kobieca: Anna Dymna za film „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”.

Odkrycie roku: Agnieszka Smoczyńska, najlepsza reżyseria za film „Córki dancingu”.

Tomasz Plaskota (aip)

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!