To pierwsze pucharowe zwycięstwo Norwega w tym sezonie To pierwsze pucharowe zwycięstwo Norwega w tym sezonie

To pierwsze pucharowe zwycięstwo Norwega w tym sezonie. (© Bożena Zajiczek-Panuś)

Anders Bardal zwyciężył w indywidualnym konkursie, rozegranym na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który zajął 6. miejsce. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch. Z powodu choroby, w konkursie nie startował Gregor Schlierenzauer.

Zdobywca kryształowej kuli w sezonie 2011/2012 Anders Bardal zwyciężył podczas pierwszego w historii konkursu Pucharu Świata rozegranego w Wiśle-Malince. W wieczornych zawodach Norweg oddał dwa dobre skoki na odległość 130 oraz 128 metrów. Drugie miejsce wywalczył Richard Freitag (131 i 126,5 metra), trzeci był Rune Velta (127 i 126 metrów).

Żyła najlepszy z Polaków


Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który po skokach na 125 i 123 metry zajął 6. miejsce. Kamil Stoch uzyskał 122 i 124,5 metra i znalazł się na 7. miejscu. Zwycięzca kwalifikacji, Maciej Kot, w konkursie zajął 13. miejsce (117,5 i 125 metrów). Punktował również Stefan Hula, który znalazł się na 27. miejscu (120 i 117 metrów).

Po dzisiejszym konkursie Stoch awansował na 8. miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata.

Schlierenzauer chory


W konkursie nie wystartował lider Pucharu Świata, Gregor Schlierenzauer. Austriak źle się poczuł we wtorek wieczorem, miał bóle kości i dreszcze, do tego doszła gorączka. Trener Austriaków, Alexander Pointner, cytowany przez kurier.at zapewniał, że Schlierenzauer "zrobi wszystko, by w sobotę skakać w Zakopanem".

Zobacz pełne wyniki konkursu PŚ w Wiśle
Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Świata

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!