Gregor Schlierenzauer wygrał drugi w tym sezonie i piąty w karierze, konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. Austriak okazał się lepszy od Richarda Freitaga oraz prowadzącego po pierwszej serii, Andersa Badala. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, był siódmy.

Po piątkowej wygranej Kamila Stocha apetyty kibiców zgromadzonych od Wielka Krokwią były ogromne. Pogoda jednak nie rozpieszczała skoczków którzy musieli rywalizować przy gęsto padającym śniegu i silnym wiejącym w plecy wietrze.

Po pierwszym skoku prowadził Norweg Andersa Bardal, który uzyskał w swojej próbie 132 metry i o 0,6 punktu wyprzedzał Andreasa Koflera. Trzecie miejsce zajmował Gregor Schlierenzauer. Wśród biało -czerwonych najwyżej plasował się na dziewiątej pozycji niespodziewanie Aleksander Zniszczoł.

Choć w kwalifikacjach młody skoczek nie spisał się najlepiej, w konkursie pokazał się po raz kolejny z jak najlepszej strony. Trudne niekorzystne dla rywalizacji warunki sprawiły, ze wczorajszy zwycięzca Kamil Stoch wylądował zaledwie na 122 m, co dało mu odlegle siedemnaste miejsce po pierwszej serii. W Do drugiej rundzie awansowało jeszcze dwóch Polaków Maciej Kot oraz Piotr Żyła.

Finałowa rywalizacja pokazała kto rządzi na skoczni pod Giewontem. Zajmujący po pierwszej serii Schlierenzauer skoczył najdalej i odniósł pewne zwycięstwo w sobotnim konkursie.Austriak po raz piąty wygrał konkurs w stolicy Polskich Tatr odnosząc swoje trzydzieste dziewiąte zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Tym samym zrównał się liczbą zwycięstw z Adamem Małyszem i jest na najlepszej drodze, by wkrótce dogonić prowadzącego w tym prestiżowym rankingu legendarnego Mattiego Nykaenena.

Drugie miejsce zajął podobnie jak w piątek Richard Freitag. Na najniższym stopniu podium stanął Anders Badal, lider konkursu po pierwszej serii, który w drugiej nie wytrzymał jednak presji.

Czytaj dalej --->

Tuż za podium uplasował się lider pucharowej rywalizacji Andreas Kofler. Piątą pozycję wywalczył Severin Freund, który minimalnie okazał się lepszy Petera Prevca i Kamila Stocha. Siódme miejsce lider biało- czerwonych zawdzięcza bardzo dobremu drugiemu skokowi -133,5 metry w serii finałowej. Aleksander Zniszczoł w finale uzyskał 127 metrów zajął ostatecznie czternaste miejsce.

Na 18. pozycji sklasyfikowani zostali ex aequo Piotr Żyła i Maciej Kot, obydwaj poprawili miejsca zajmowane po pierwszej serii konkursu. Piotr Żyła wywalczył awans z 28. miejsca (116 metrów) skacząc w finale 131 metrów, a Maciej Kot z 22. miejsca (118,5 metra) uzyskując w drugiej próbie 127 metrów.

Następny konkurs Pucharu Świata w japońskim Sapporo na słynnej skoczni Okurayama".

Aktualna klasyfikacja generalna PŚ:
1.Andreas Kofler (Austria) 905pkt
2.Gregor Schlierenzauer (Austria) 866
3.Anders Bardal (Norwegia) 809
4.Thomas Morgenstern (Austria) 730
5.Richard Freitag (Niemcy) 614
6.Kamil Stoch (Polska) 600
7.Severin Freund (Niemcy) 488
8.Robert Kranjec (Słowenia) 472
9.Roman Koudelka (Czechy) 429
10.Daiki Ito (Japonia) 420


19.Piotr Żyła (Polska) 159
43.Aleksander Zniszczoł (Polska) 47
45.Maciej Kot (Polska) 39


Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!