(© http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Simon_Ammann_Lahti_2007.jpg&filetimestamp=20070630150235)

Niedzielny konkurs wygrał, podobnie jak piątkowe zawody, reprezentant gospodarzy - Simon Ammann. Drugie miejsce zajął Bjoern Einar Romoeren. A trzecie wywalczył Japończyk Daiki Ito. Gregor Schlierenzauer był szósty.

Niedzielne zawody miały być kolejnym wielkim pojedynkiem Ammanna z Schlierenzauerem. Po pierwszej serii prowadził Szwajcar oddając daleki skok na odległość 141 metrów. Gregor, dla porównania, skoczył 130 metrów.

Adam Małysz w pierwszej serii oddał skok na odległość 129 metrów i zajmował 8. miejsce. Kamil Stoch był 11., skoczył na odległość 125,5 metra. Krzysztof Miętus 19. - 117 m, a Stefan Hula 27. - 114 m.

W drugiej serii, po oddaniu skoków przez dwudziestu dwóch zawodników, sędziowie postanowili przerwać konkurs z powodu pogarszającej się pogody i uznać wyniki pierwszej serii jako wyniki oficjalne niedzielnego konkursu.

Po niedzielnej wygranej, "Harry Potter" ze Szwajcarii - jak nazywają Ammanna dziennikarze - objął prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata odnosząc trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Źródło: tvp1
www.fis.com

Oficjalne wyniki niedzielnych zawodów w Engelbergu
Klasyfikacja generalna PŚ po 6 konkursach

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!