Dziś w fińskim Kuusamo na skoczni K-120 odbył się pierwszy indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Na belce startowej zobaczyliśmy czterech Polaków: Adama Małysza, Stefana Hulę, Kamila Stocha i Marcina Bachledę. Nie wszystkim jednak udało zakwalifikować się do konkursu głównego. Klemens Murańka, Krzysztof Miętus i Dawid Kubacki odpadli w kwalifikacjach.

W pierwszej serii słabo wypadli Polacy. Stefan Hula skoczył 120 metrów, a Marcin Bachleda lądował jeszcze pięć metrów bliżej. Nie powiodło się także Kamilowi Stochowi, który oddał skok na odległość 122, ale także nie zapewnił sobie awansu do serii finałowej. Honor Polaków uratował Adam Małysz, który poszybował na 133,5 m i zajmował po pierwszej serii 12. pozycję.

Niespodziewanie dobrze wypadł Peter Prevc, który skoczył 140,5 metra. Dobrze zaprezentował się także Matti Hautamaeki, który zajmował piątą lokatę.

Pierwszą pozycję w stawce zawodników po pierwszej serii skokiem na odległość 144,5 metra zapewnił sobie Andreas Kofler. Drugie miejsce zajął Thomas Morgenstern (142 m), a trzecie Simmon Amman (142,5 m).W serii finałowej swoją świetną dyspozycję potwierdził Andreas Kofler. Skokiem 143,5 m wywalczył sobie pierwsze miejsce. Na podium obok Kofiego wskoczyli Thomas Morgenstern (145,5 m) i Simon Amman (138 m).

Adam Małysz swoim skokiem nie zawiódł, ale także nie oczarował kibiców. Skoczył 130 metrów. Ostatecznie zajął dziewiątą pozycję. Niespodzianką może być słaby drugi skok Gregora Schlierenzauera, który doleciał tylko do linii 121,5 metra i w rezultacie wypadł poza dziesiątkę najlepszych zawodników.

Klasyfikacja zawodów

1. Kofler - 331.2 pkt
2. Morgenstern - 328.3
3. Ammann - 310.1
4. Evensen - 300.0
5. Hautamaeki - 162
***
9. Adam Małysz - 282.1

***
34. Kamil Stoch - 119.3
38. Stefan Hula - 111
40. Marcin Bachleda - 103.8


Skoki Polaków można zobaczyć tutaj.

Ubiegłoroczna inauguracja nie była udana dla Adama Małysza, który nie przeszedł kwalifikacji. Skoczył 101 m, zajął 44. miejsce i nie wystąpił w konkursie.

Wczoraj w Kuusamo został rozegrany pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy. Zwyciężyli Austriacy. Polacy zajęli piąte miejsce.

Następny konkurs indywidualny obędzie się już w środę 1 grudnia w fińskim Kuopio na skoczni K-120. Będzie to konkurs nocny.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!