Od czwartku stolica Polskich Tatr będzie gościć po raz kolejny w swojej historii najlepszych skoczków świata.W najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi zostaną bowiem rozegrane kolejne dwa konkursy Pucharu Świata.

Zawody z cyklu Pucharu Świata rozgrywane są w Zakopanem począwszy od roku 1980. A zwycięzcami pierwszych dwóch konkursów byli Polacy - Stanisław Bobak i Piotr Fijas. Ostatnie zawody w zeszyły roku również zakończyły się dwoma wygranymi biało-czerwonych. W piątkowym konkursie na najwyższym podium stanął żegnający się ze skokami Adam Małysz. Dla którego było to swoiste pożegnanie z Wielką Krokwią w zawodach pucharowych. W niedzielnych zawodach triumfował niespodziewanie acz jak najbardziej zasłużenie Kamil Stoch. Odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w karierze.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby także i w tym roku Kamil powalczył o główną pulę.Tym bardziej, że w tegorocznym sezonie skoczek z Zębu skacze regularnie na wysokim poziomie. Trzy razy (Lillehammer, Engelberg, Bad Mitterndorf) stając na podium w tegorocznej pucharowej rywalizacji. Założeniem lidera Polaków jest pierwsza szóstka w klasyfikacji na koniec sezonu. Mimo to obecna piąta pozycja nie sprawia ze ambitny skoczek zamierza odpuszczać jakiś zawody. Chociaż jak sam potwierdza w wypowiedziach chce wyłącznie skupić się dobrych skokach.

Tegoroczne zawody na Wielkiej Krokwi będą szczególne. Po raz pierwszy o kilkunastu lat Adam Małysz, który przez lata promował Zakopane na skoczniach świata wystąpi w roli widza. Lukę po mistrzu z Wisły będzie starał się choć po części wypełnić Kamil Stoch. Obecny lider reprezentacji Polski prezentuje się w tegorocznym sezonie bardzo dobrze i na skoczni pod Giewontem będzie chciał potwierdzić swoją dobrą dyspozycję.

Do zawodów, których swój udział zgłosiło aż piętnaście reprezentacji narodowych trener Łukasz Kruczek powołał Kamila Stocha, Piotr Żyłę, Macieja Kota, Stefana Hulę, Aleksandra Zniszczoła, Krzysztofa Miętusa i Tomasza Byrta. Po środowym popołudniowym treningu do tego grona dołączyło kolejnych czterech zawodników: Klemens Murańka, Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro i Marcin Bachleda.

I chociaż na rozbiegu zabraknie Adama Małysza, zawody zapowiadają się bardzo ciekawie. Tegoroczny sezon jest bowiem bardzo wyrównany. Nie ma jednoznacznego lidera jak to miało miejsce przed laty. To sprawia że o zwycięstwo w konkursach może powalczyć kilku zawodników. Do rywalizacji o wygrana powinna włączyć się trójka Austriaków |Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Andreas Kofler oraz notujący najlepszy sezon w karierze Norweg Anders Bardal.

Program zawodów PŚ z Zakopanem:

19.01.2012, czwartek
16:00 oficjalny trening (2 serie)
18:00 kwalifikacje

20.01.2012, piątek

15:30 seria próbna
16:30 pierwsza seria konkursowa

21.01.2012, sobota
15:00 kwalifikacje
16:30 pierwsza seria konkursowa

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!