Już od czwartku rozpoczynają się w stolicy polskich Tatr kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.Dla wielu reprezentacji to ostateczny sprawdzian formy przed rozpoczynającymi się za niespełna trzy tygodnie Igrzyskami.

Jak co roku w drugiej połowie stycznia Zakopane będzie gościło najlepszych skoczków narciarskich świata. Historia zawodów pucharowych pod Tatrami sięga początku lat dziewięćdziesiątych.

Zawody te były zawsze wykładnią formy poszczególnych reprezentacji przed najważniejszą imprezą sezonu. To na skoczni im. Stanisława Marusarza Adam Małysz zawsze odnajdywał formę i nabierał pewności siebie przed kolejnymi zawodami.Tak było w roku przed mistrzostwami świata w Lahti, w Val di Fiemme i przed Igrzyskami w Salt Lake City. Wszyscy sympatycy skoków i nie tylko wierzą, że i tym razem sytuacja się powtórzy i Polski Orzeł odnajdzie najwyższą formę przed Vancouver.

Trener Łukasz Kruczek podał dzisiaj skład reprezentacji na zawody w Zakopanem. Przypomnijmy, ze Polacy jako gospodarze, mogli wystawić w jednym konkursie dwunastu skoczków. Na Wielkiej Krokwi wystąpią: Adam Małysz, Kamil Stoch, Krzysztof Miętus, Stefan Hula, Łukasz Rutkowski, Marcin Bachleda oraz zgodnie z obietnicą trener Kruczek dał szansę najlepiej prezentującym się juniorom - Klemensowi Murańce, Andrzejowi Zapotocznemu, Dawidowi Kubackiemu i Grzegorzowi Miętusowi.

Po zakopiańskich zawodach zostanie wybrana reprezentacja Polski skoczków na Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Wielu zawodników nie poleciało w zeszłym tygodniu do Sapporo, dlatego będą chcieli sprawdzić teraz swoją formę na Wielkiej Krokwi. Zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Organizatorzy liczą na kilkunastotysięczną widownię.

Pierwszy konkurs w Zakopanem zaplanowano na piątek na godz. 16. Drugi odbędzie się w sobotę o 16. Bezpośrednia transmisja na antenie TVP1 i TV Sport.

Źródło: sport.onet.pl

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!