(© Kamil Stoch, fot. Tadeusz Mieczyński)

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego we włoskim Predazzo zakończyły się wygraną Martina Kocha. Austriak, lądując na 130 metrach, wyprzedził Vegarda Skeeta oraz Lukasa Hlavę. Polscy skoczkowie w komplecie przebrnęli kwalifikacje i w sobotnich zawodach wystąpi czworo naszych reprezentantów.

Pierwsze serie treningowe na malowniczej skoczni w Val di Fiemme pokazały, że powracający po niemal tygodniowej przerwie Gregor Schlierenzauer zdołał odbudować swoją formę sportową. Pierwsza seria pokazała że zwycięzca tegorocznego turnieju Czterech Skoczni znajduje się ponownie w bardzo dobrej dyspozycji.

Najdalej skoczył Kofler 127,5m z obniżonego rozbiegu. Austriak wyprzedził swoich rodaków - Thomasa Morgensterna (130m) oraz Gregora Schlierenzauera (123,5m). Druga próba to już pokaz wielkiej formy Schliriego, który skoczył aż 130,5 m. Na drugim miejscu uplasował się Andreas Kofler (127m), a trzeci był Richard Freitag (125,5m).

Wśród biało-czerwonych najlepiej spisał się młody Maciej Kot, który poszybował na 126,5m i uplasował się na trzynastym miejscu. Słabiej wypadł Kamil Stoch, który z wynikiem 121m uplasował się dopiero na w trzeciej dziesiątce. Krzysztof Miętus uzyskał 118,5m, co dało mu 37. miejsce, a Piotr Żyła skoczył tylko 110,5m i był 45.

Kwalifikacje pokazało, iż ekipa Austriacka wraca do wcześniejszej wysokiej dyspozycji. Najdalej z zawodników muszących się kwalifikować 130.m skoczył Martin Koch co pozwoliło mu wyprzedzić Norwega Vegarda Haukoe Skletta, który skoczył tylko pół metra bliżej. Na trzeciej pozycji znalazł się Czech Lukas Hlava, który lądował na 129 metrach.

Spośród czwórki naszych skoczków najlepiej zaprezentował się Maciej Kot, potwierdzając tym samym swoją wysoką dyspozycje z treningów. Młody podopieczny Łukasza Kruczka w swoim kwalifikacyjnym skoku uzyskał 125m i uplasował się na wysokim ósmym miejscu. Przyzwoite skoki odnotowali także Piotr Żyła (121,5m i 24. pozycja) oraz Krzysztof Miętus (119,5m i 30. lokata).

Kamil Stoch, który awans do konkursu miał zapewniony, w swojej próbie osiągnął 122m. Najlepszy skok oddał Gregor Schlierenzauer, który poszybował aż na 134,5m. Dobrze zaprezentowali się również Anders Bardal (129m) oraz Richard Freitag (129,5m).

Sobotni konkurs indywidualny rozpocznie w Predazzo w sobotę o godzinie 16:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!