Sobotnim drużynowym konkursem na skoczni "Grosse Muehlenkopfschanze" w Willingen rozpocznie się rywalizacja w tegorocznym FIS Team Tour. W zawodach rozgrywanych na trzech niemieckich skoczniach, wystartuje pięcioosobowa reprezentacja Polski.

Cykl Team Tour to bardzo młoda rozgrywana zaledwie od 2009 roku impreza w skokach narciarskich. Rywalizacja odbywa się w ramach zawodów Pucharu Świata na wzór Turnieju Czterech Skoczni i Turnieju Nordyckiego. Do klasyfikacji generalnej zawodów zaliczane są jednak zarówno noty z konkursu drużynowego jak i również wyniki dwóch najlepszych zawodników reprezentujących swój kraj w zawodach indywidualnych. Impreza odbywa się na trzech niemieckich skoczniach: Mühlenkopfschanze w Willingen, Vogtlandarena w Klingenthal oraz skoczni mamuciej im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie. Zwycięska drużyna dostanie nie tylko punkty do klasyfikacji PŚ ale otrzyma również premię finansową w wysokości 100 tys. euro.

Dotychczasowe trzy edycje Touru zakończyły się bezapelacyjnymi zwycięstwami reprezentacji Austrii. Wszystko na to wskazuje, że podobnie będzie również w tym roku. Podopieczni Alexandra Pointnera, którzy w Niemczech wystąpią w składzie Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Martin Koch, David Zauner, Wolfgang Loitzl oraz Manuel Fettner prezentują bowiem równą, wysoką formę od początku tegorocznych zmagań. Mimo, iż w ostatnich konkursach na najwyższym stopniu stanął tylko Schlierenzauer, nadal to oni należą do głównych faworytów imprezy. A czołowej piętnastce Pucharu Świata jest ich aż czworo.
O pozostałe miejsca na podium powinny powalczyć miedzy sobą reprezentacje Niemiec, Norwegii, Japonii, Czech i mimo wszystko Polski. Biało-czerwoni chociaż prócz Stocha skaczą w tym sezonie bardzo nierówno, jednak odpowiednio zmotywowani potrafią zawalczyć nawet o podium. Tak jak przed rokiem, kiedy to Polacy zajęli trzecie miejsce w konkursie drużynowym, właśnie w Willingen.

W naszej ekipie prócz wspomnianego Kamila Stocha znaleźli się Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Maciej Kot oraz Tomasz Byrt. Obecny lider naszych orłów prezentuje się w ostatnich konkursach rewelacyjnie i o jego formę możemy być spokojni. Skoczek z Zębu wygrał w tym roku już dwa konkursy (w Zakopanem i Predazzo) i zajmuje obecnie czwarte miejsce w Pucharze Świata. Na jak najlepszy wynik naszej drużyny wpływ będzie miała postawa w głównej mierze Piotra Żyły. Skoczek, który na początku tegorocznej rywalizacji prezentował się bardzo dobrze w ostatnim czasie nie może zupełnie odnaleźć formy. Trener Łukasz Kruczek bardzo liczy, że właśnie podczas tego cyklu Piotr się przełamie i zacznie skakać tak jak wcześniej. Pozostali trzej nasi reprezentanci Kot, Miętus i Byrt to młodzi zawodnicy, którzy zbierają doświadczenie i ich miejsce w trzydziestce będzie dobrym wynikiem.

Plan tegorocznego FIS Team Tour 2012:

11 lutego 2012 r. - Willingen - konkurs drużynowy nocny HS 145 (K-130)
12 lutego 2012 r. - Willingen - konkurs indywidualny HS 145 (K-130)
15 lutego 2012 r. - Klingenthal - konkurs indywidualny nocny HS 140 (K-125)
18 lutego 2012 r. - Oberstdorf - konkurs indywidualny nocny HS 213 (K-185)
19 lutego 2012 r. - Oberstdorf - konkurs drużynowy HS 213 (K-185)

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!