(© Gregor Schlierenzauer , fot. Tadeusz Mieczyński)

Gregor Schlierenzauer zwyciężył w piątkowym konkursie w czeskim Harrachovie. Drugie miejsce zajął Japończyk Daiki Ito. Na najniższym stopniu podium stanął Norweg Anders Bardal

Piątkowy konkurs rozpoczął cykl zawodów z Czeskim Harrachovie, gdzie rozegrane zostaną aż trzy konkursy indywidualne zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata.

Po pierwszej serii prowadził zdecydowanie Gregor Schlierenzauer skacząc -140.5 m. Reprezentant Austrii miał po pierwszym skoku przewagę 7,5 punktu nad swoim rodakiem Davidem Zaunerem. Zwycięzca wszystkich konkursów rozegranych w tym sezonie Andreas Kofler zajmował w Harrachovie dopiero dwudzieste trzecie miejsce. Z szóstki biało-czerwonych którzy stanęli do rywalizacji, do finałowej kolejki weszli tylko dwaj. Kamil Stoch zajmował
na półmetku trzynaste miejsce po skoku 122.5 m, a Piotr Żyła skacząc 124 m był dziewiętnasty. Pozostali nasi skoczkowie nie zdołali wywalczyć awansu, Stefan Hula skoczył 114,5 m, pół metra bliżej lądował natomiast Dawid Kubacki. Zupełnie nieudane skoki mieli Maciej Kot i Krzysztof Miętus, którzy skoczyli odpowiednio 99 i 95 metrów.

Seria finałowa to znacznie krótszy skok Schlieriego, który wylądował tylko na 128.metrze i o zaledwie jeden punkt wyprzedził rewelacyjnego w drugim skoku Daiki Ito. Japończyk po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce, ale w drugiej probie wylądował na 136,5 m i stanął na drugim miejscu podium. Trzeci konkurs zakończył Norweg Anders Bardal po skokach skacząc 131 i 135,5 m. Tuż za podium znalazł się David Zauner, który nie zdołał obronić pozycji na podium. Piąty był Robert Kranjec. Na szóstej pozycji sklasyfikowano Richarda Freitaga uzyskał 130,5 i 128 metrów. Polacy nie błysnęli formą. Kamil Stoch zakończył ostatecznie konkurs na 15. pozycji, a Piotr Żyła był 19.

Sporą niespodzianką piątkowego konkursu był słaby występ lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Andreasa Koflera. Austriak zajął dopiero osiemnaste miejsce.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!