Dzisiaj Sejm podejmie decyzję w sprawie dalszych losów ministra Bogdana Klicha. PSL wprowadził dyscyplinę obecności i głosowania przeciw odwołaniu szefa MON. Przyszłość zarówno ministra, jak i kolacji jest więc niemal pewna.

Od kilku dni media donoszą o kuluarowych przepychankach w obozie koalicji rządzącej. Jeszcze wczoraj PSL, słowami posła Kłopotka, głosił niezależność i realizm w ocenie faktów, a tym samym głosowanie wedle sumienia a nie rozumu (czyt. interesu partyjnego).

Jak się dzisiaj, za pięć dwunasta, okazuje wprowadzono w PSL dyscyplinę głosowania. Ponownie więc języczek u wagi ma zadecydować o priorytetach i decyzjach.

Wg posła Kłopotka, zadecydowała o tym przyszłość premiera Pawlaka, a co za tym idzie - obrona stanowisk zajmowanych przez ludowców, w dalszej perspektywie zaś trwałość koalicji PO-PSL.

Czytaj także:
PSL-języczek u politycznej wagi

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!