Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska (© Christopher Johnson, CC BY-SA 2.0)

Polskie tenisistki, na czele z Agnieszką Radwańską, udanie rozpoczęły walkę o powrót do światowej czołówki kobiecych reprezentacji.

W dniach 1-4 lutego w izraelskim Eilat odbędą się pojedynki Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji (odpowiednika męskiego Pucharu Davisa). Zmierzy się ze sobą 15 reprezentacji kobiecych, podzielonych na 4 grupy. Mecze rozegrane zostaną w systemie dwa single i jeden debel. Stawką będzie awans do fazy play-off, który to jest przepustką do Drugiej Grupy Światowej. Awansują jedynie dwie reprezentacje.

Polska poleciała do Izraela w składzie: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Magda Linette i Aleksandra Rosolska. Kapitanem naszej drużyny jest, niezmiennie od kilku sezonów, Tomasz Wiktorowski. Polki wylosowały podgrupę D, razem z zespołami Rumunii, Chorwacji oraz Luksemburga i to właśnie z tymi ostatnimi rozpoczęły w środę rywalizację. Obyło się bez niespodzianek i polskie tenisistki gładko pokonały dużo niżej notowane rywalki. W czwartek czeka je pojedynek z Chorwacją, które wydają się być już bardziej wymagającym rywalem.

Aby awansować, Polki muszą zająć pierwsze miejsce w swojej podgrupie, czyli najprawdopodobniej wygrać wszystkie trzy mecze. Jeżeli im się to uda, to następnym rywalem będzie zwycięska reprezentacja podgrupy B (Szwecja, Węgry, Grecja, Bośnia i Hercegowina) i to będzie już decydujący pojedynek o awans do fazy play-off.

Rok temu Polki wygrały podgrupę B, ale w decydującym meczu zostały pokonane przez Białoruś (z Viktorią Azarenką w składzie).

Najlepsze kobiece reprezentacje (Grupa Światowa) zmierzą się ze sobą w dniach 4-5 lutego. Pary ćwierćfinałowe zagrają w systemie 4 single i debel. Zagrają ze sobą: Rosja i Hiszpania (w Moskwie), Belgia i Serbia (Charleroi), Włochy i Ukraina (Biella) oraz Niemcy i Czechy (Stuttgart).

Środowe wyniki "polskiej podgrupy":

Polska - Luksemburg 3:0
Urszula Radwańska - Claudine Schaul 6/2 6/2
Agnieszka Radwańska - Anne Kremer 6/1 6/1
Magda Linette/Alicja Rosolska - Laura Correia/Tiffany Cornelius 6/1 6/1

Rumunia - Chorwacja 2:1
Simona Halep - Ani Mijacika 6/2 6/2
Irina-Camelia Begu - Petra Martic 4/6 6/1 3/6
Irina-Camelia Begu/Simona Halep - Petra Martic/Ani Mijacika 7/6(2) 7/6(6)

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!