Nazwa pucharu pochodzi od imienia pierwszego sekretarza generalnego UEFA i pomysłodawcy turnieju Nazwa pucharu pochodzi od imienia pierwszego sekretarza generalnego UEFA i pomysłodawcy turnieju

Nazwa pucharu pochodzi od imienia pierwszego sekretarza generalnego UEFA i pomysłodawcy turnieju. (© Mariusz Michalak/W24.pl)

W kwietniu w Warszawie zostanie zaprezentowany puchar Henri Delaunay'a, o który będą walczyć piłkarze podczas Euro 2012. Kibice będą go mogli oglądać od 20 do 22 kwietnia przed Pałacem Kultury i Nauki.

Wśród atrakcji poprzedzających sportową rywalizację podczas Euro 2012, zaplanowano przywiezienie do Warszawy pucharu Henri Delaunay'a - trofeum, o które będą walczyć piłkarze w Polsce i na Ukrainie. "20 kwietnia ulicami miasta przejedzie ogromna platforma, a na niej puchar mistrzostw Euro 2012. Tego dnia całe miasto będzie udekorowane - zapowiedziała w rozmowie z TVN Warszawa Katarzyna Ratajczyk - szefowa miejskiego biura promocji.

Następnego dnia puchar zostanie wystawiony przed PKiN. Każdy chętny
będzie miał możliwość sfotografowania się na jego tle.

Czytaj także: Zobacz galerie zdjęć z prezentacji Pucharu w Warszawie w 2010 roku

Jak zapowiada Ratajczak przed imprezą stolica będzie lansowana na portalach społecznościowych. Wystawione zostaną prowokujące zdjęcia syrenki. Następnie w mieście będzie można zobaczyć syrenki w barwach narodowych. Strefa kibica ma być promowana poprzez kolejny film promocyjny.

Nazwa pucharu pochodzi od imienia pierwszego sekretarza generalnego UEFA i pomysłodawcy turnieju. Waży 8 kilogramów i ma 60 centymetrów wysokości. Oprócz Warszawy odwiedzi sześć innych miast, w których będą rozgrywane mecze. Następnie trafi do Kijowa i będzie czekał na zwycięzce.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!