Komisarz Rady Europy posiada dowody na istnienie więzień CIA w Polsce, a krajowa prokuratura wciąż ich szuka. Czy Polska będzie musiała wystąpić z Rady Europy?

4 października Superwizjer TVN przedstawił wywiad z Thomasem Hommarbergiem. Jego tematem była sprawa więzień amerykańskich w Polsce.

Thommas Hommarberg, który w Radzie Europy od kilku lat jest komisarzem praw człowieka, w sposób jednoznaczny wskazał na istnienie takich więzień. Zaoferował również pomoc polskiej prokuraturze w zakończeniu dochodzenia w tej sprawie. Oświadczył, że w posiadaniu Rady Europy znajdują się dane osób przetrzymywanych na terytorium Polski, daty ich przywiezienia do Polski, jak i ich wywiezienia z naszego kraju.

Prokuratura polska prowadzi śledztwo w sprawie takich miejsc na terytorium Polski. Nie jest ono prowadzone przeciwko konkretnym osobom.

Według oświadczenia Thommasa Hommarberga istotne jest w całej sprawie poznanie osób odpowiedzialnych za zorganizowanie więzień CIA na terytorium Polski. Hommarberg nie wypowiedział się na temat możliwości przedawnienia sprawy.

Rada Europy jest niezależną międzyrządową organizacją istniejącą obok Unii Europejskiej i zrzeszającą państwa nie tylko z obszaru Europy i Unii Europejskiej. Jedną z bardziej znanych instytucji jest Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!