Starosta Ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga podczas ubiegłorocznego Narodowego Czytania Fredry Starosta Ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga podczas ubiegłorocznego Narodowego Czytania Fredry

Starosta Ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga podczas ubiegłorocznego Narodowego Czytania Fredry. (© Krzysztof Krzak)

Jak poinformowały Radio Kielce i Gazeta Ostrowiecka radni Prawa i Sprawiedliwości w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas środowej (30 kwietnia) sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego złożyli wniosek o odwołanie starosty Zdzisława Kałamagi.

"Radni PiS utrzymują, że powiat jest zadłużony, nie spłaca kredytów, kontrowersje budzi sposób zarządzania jednostkami organizacyjnymi, a "czary goryczy" - jak czytamy we wniosku - przelała sytuacja ostrowieckiego szpitala po zamknięciu oddziału pediatrii. Zwracają uwagę na nieetyczne działania przy realizacji projektu finansowanego z środków Unii Europejskiej" - pisze "Gazeta Ostrowiecka" na swojej stronie internetowej.

Natomiast Radio Kielce uzupełnia informację: "Opozycja zarzuca staroście także brak nadzoru nad ostrowieckimi DPS -ami, w rezultacie czego ich dyrektorzy usłyszeli prokuratorskie zarzuty nadużywania stanowisk służbowych i niewłaściwy nadzór nad finansami. Pomimo negatywnych opinii na temat dyrektorów, nie wyciągnięto wobec nich żadnych konsekwencji".

Starosta Ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga nie komentuje wysuwanych wobec niego oskarżeń, a sam wniosek uważa za element gry politycznej przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Wniosek opozycji będzie rozpatrywany na następnej sesji Rady Powiatu. Do tego czasu radni Prawa i Sprawiedliwości prowadzić będą rozmowy z innymi klubami, by uzyskać większość, sami bowiem dysponują 6 głosami w 23 - osobowej radzie; radnych Twojego Ostrowieckiego Samorządu (z ramienia którego Zdzisław Kałamaga sprawuje urząd) jest 10. W tej sytuacji decydujące okażą się głosy radnych Platformy Obywatelskiej, będącej w koalicji z TOS - em.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!