W walentynki, na wszelkiego rodzaju słupach ogłoszeniowych w Radomsku pojawiły się tajemnicze plakaty z serduszkami w kształcie liczby "13".

Dlaczego tajemnicze? Ponieważ w przeciwieństwie do wszelkiego typu ogłoszeń wywieszanych w miejscach publicznych, plakaty te nie zawierały żadnych konkretnych informacji mówiących o szczegółach wydarzenia bądź reklamy jakiegoś produktu. Na plakatach znajdowała się tylko liczba "13" w kształcie serca oraz podpis "Trzynastacy". Ze względu na serduszko, domyśliłem się od razu, że akcja ta jest związana z walentynkami. Plakaty były wydrukowane na szarym papierze, więc tym bardziej wzbudziło to moje zainteresowanie.

Zagadka rozwiązała się podczas popołudniowego spaceru. Wówczas zauważyłem osoby w mundurach harcerskich, rozklejające te plakaty.

- Dzięki rozklejaniu plakatów chcemy przypomnieć, że dziś są walentynki. Ludzie często uważają to święto za komercyjny wymysł, ale my chcemy pokazać, że naprawdę chodzi tylko o to cudowne uczucie, które można okazać drugiej osobie. Akcję tę przeprowadza 13 Radomszczańska Drużyna Wędrowników "Czarna Trzynastka" - powiedziała mi 17-letnia Katarzyna Hofman, pełniąca funkcję drużynowej "Czarnej Trzynastki". Wówczas zrozumiałem skąd się wzięła akurat taka liczba oraz podpis na plakacie.

- Na plakatach umieściliśmy tylko serduszko. Mieszkańcy Radomska, gdy będą widzieli plakat, od razu skojarzą go z walentynkami. Nie trzeba dodawać nic więcej - uzupełniła wypowiedź Kasi harcerka Ola Bilicz.

Plakaty zostały rozwieszone na słupach i tablicach ogłoszeniowych miasta. Już w piątek znalazły się także w większości szkół oraz w wielu sklepach i urzędach. Harcerze podkreślają, że mimo stosunkowo enigmatycznej formy akcji, właściciele sklepów oraz dyrekcja szkół nie sprzeciwiały się wywieszeniu tychże plakatów.

Harcerze sami przygotowali plakaty. Najpierw wydrukowali je na czarno-biało a następnie malowali czerwoną farbą część serca. Razem plakatów było ponad 300. Akcja ta jest też formą promocji drużyny w lokalnym środowisku.

13 Radomszczańska Drużyna Wędrowników skupia kilkanaście osób w wieku 16-21 lat. Drużyna często podejmuje własne inicjatywy w lokalnym środowisku. W latach 2002-2007 była Drużyną Sztandarową Hufca ZHP Radomsko. Obecnie drużynową jest dh. Katarzyna Hofman.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!