Harcerze z Radomska starają się o pieniądze Polaków. Dziś wystartowała akcja "1 procent dla radomszczańskich harcerzy". - Niewielka część podatników oddaje swój 1 proc. na rzecz organizacji pożytku publicznego. Poprzez naszą kampanię zamierzamy także uświadamiać społeczeństwo, że warto aby te pieniądze trafiły do kogokolwiek. Z pewnością zostaną dobrze wykorzystane przez każdą organizację, nie tylko nasz hufiec - mówi Komendant Hufca ZHP Radomsko Łukasz Więcek.

W ramach tegorocznej kampanii będą rozdawane specjalnie zaprojektowane plakaty oraz ulotki. Odbędą się także dwa happeningi, podczas których harcerze zachęcą radomszczan do przekazania 1 proc. podatku.

- Pomysłów na kampanię mamy wiele, długo nad nimi dyskutowaliśmy i wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich lat - powiedziała pwd. Dominika Szwed, odpowiedzialna za akcję w 2009 roku. ("pwd." to skrót od słowa "przewodniczka" - jednego ze stopni w harcerstwie - przyp. red. Więcej przeczytasz tutaj.)

W zeszłym roku harcerzom z Radomska udało się zebrać około 31.000 złotych. Kwota ta przewyższyła sumę zebranych pieniędzy przez wszystkie inne organizacje pożytku publicznego z powiatu radomszczańskiego. W 2009 roku harcerze oczywiście zamierzają pobić swój własny rekord. Zebrane dotąd środki zostały przeznaczone na organizację letniego wypoczynku dla dzieci (także dla osób spoza ZHP) oraz na organizację Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego OPAL odbywającego się co roku w grudniu w Radomsku.

Jak sami podkreślają - harcerze nie chcą rywalizować z innymi organizacjami, i ich kampania nie jest nastawiona na walkę z konkurencją. - Obecnie niewielka część podatników oddaje swój 1 proc. na rzecz organizacji pożytku publicznego. Poprzez naszą kampanię zamierzamy także uświadamiać społeczeństwo, że warto aby te pieniądze trafiły do kogokolwiek. Z pewnością zostaną dobrze wykorzystane przez każdą organizację, nie tylko nasz hufiec - powiedział Komendant Hufca ZHP Radomsko phm. (podharcmistrz - przyp. red.) Łukasz Więcek.

"Ty nie stracisz - my zyskamy" - to hasło znajdujące się na plakatach bardzo dobrze oddaje cel akcji organizowanej przez radomszczańskich harcerzy.

Aby przekazać swój 1 proc. na rzecz radomszczańskich harcerzy należy obliczyć należną kwotę oraz wpisać odpowiednie dane w formularz rozliczenia rocznego:

- w polu "Nazwa OPP" - "ZHP Chorągiew Łódzka"
- w polu "Numer KRS" - "0000283814"
- w polu "Informacje uzupełniające" - "Radomsko".

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!