Radosław Poczykowski Radosław Poczykowski

Radosław Poczykowski (© archiwum Radka)

Radosław Poczykowski, wykładowca na Uniwersytecie w Białymstoku, zaginął 6 października. Został odnaleziony tydzień później. Dzisiaj odbędzie się pogrzeb.

Radosław Poczykowski* zaginął 6 października. Poszukiwania trwały ponad tydzień. W ubiegły piątek jego ciało zostało odnalezione w lesie nieopodal Lipowego Mostu.

Pogrzeb Radosława Poczykowskiego odbędzie się dzisiaj na Cmentarzu Miejskim w Białymstoku (ul. Wysockiego). Od godz 10, w Sali Pożegnań trwa czuwanie. O godzinie 13 obędzie się uroczystość w Sali Ceremonii i wkrótce potem wyprowadzenie zwłok na miejsce pochówku.

*Radosław Poczykowski, to socjolog, nauczyciel akademicki, wiceprezes Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku, a także licencjonowany przewodnik po Białymstoku i województwie podlaskim.
Od wielu lat angażował się w działania aktywizujące lokalne społeczności, dotyczące historii, tolerancji i dialogu kultur. Stypendysta Corbridge Trust w Cambridge w Wielkiej Brytanii (2008). Autor pracy doktorskiej "Lokalny wymiar pamięci. Pamięć społeczna i jej przemiany w północno-wschodniej Polsce."

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!