Radosław Sikorski przypomniał, że były prezydent Rosji, Dimitir Miedwiediew, obiecał rodzinom smoleńskim, iż wrak tupolewa wróci do Polski.

Szef polskiego MSZ-u stwierdził, że władze Rosji nie dotrzymują słowa i w związku z tym wyraził swoje niezadowolenie. Z kolei Jarosław Kaczyński powiedział, że na naszych oczach bankrutuje polityka ludzi, którzy wierzyli, iż Rosja się zmieniła po katastrofie smoleńskiej.

Chodzi o dzisiejsze stanowisko rosyjskiego MSZ-u. Jego rzecznik Aleksandr Łukaszewicz przypomniał, że rosyjska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej i dlatego nie można oddać wraku Polsce.

W ten sposób Rosja odpowiedziała Sikorskiemu na jego próbę zaangażowania w tą sprawę szefową dyplomacji UE, Catherine Ashton.

Google Plus

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!