(© Rafał)

Rafał Kliś jest przewodnikiem świętokrzyskim specjalizującym się w rejonie Ponidzia. Mieszka w Busku Zdroju.


Rafał Kliś jest przewodnikiem świętokrzyskim specjalizującym się w rejonie Ponidzia. Mieszka w Busku Zdroju leżącym właśnie na terenie przyległym do rzeki Nidy, czyli tzw. Ponidziu. Jest to nieodkryta kraina na terenie województwa świętokrzyskiego i chętnie ją pokazuje przyjeżdżającym turystom.
Gdzie szkoli się przewodników i ile kosztuje kurs?
Kurs na przewodnika świętokrzyskiego organizowany jest przez kielecki oddział PTTK. Jego koszt w tym roku to 1500 zł. W czasie kursu uczestnicy poznają województwo świętokrzyskie na wykładach i wycieczkach krajoznawczych. Należy jeszcze dodatkowo opłacić i zdać egzamin państwowy w części teoretycznej i praktycznej. Od tego momentu kursant zostaje mianowany Przewodnikiem Świętokrzyskim i otrzymuje tzw. "blachę", czyli symbol przewodnika.
Jak można zamówić Twoje usługi dla osób prywatnych?
Prowadzę stronę internetową www.przewodnik.swietokrzyski.kurort24.pl, na której prezentuję swoje usługi oraz propozycje wycieczek. Jestem również w kontakcie z biurami podróży oraz placówkami informacji turystycznej, które rekomendują mnie grupom wycieczkowym.

Życzę wielu zadowolonych turystów i dziękuję za informacje.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!