AW AW

AW (© Hubert Piątek)

Już w najbliższą niedzielę 11.10.2009 Automobilklub Wielkopolski organizuje Rajd Jesienny 2009. W rajdzie może wziąć udział każdy, kto posiada sprawny samochód. Jest to świetna zabawa i okazja do zdrowej rywalizacji za kółkiem.

Turystyczne rajdy samochodowe organizowane są przez Automobilklub Wielkopolski w weekendy raz na kilka tygodni. Polegają one na przejechaniu wyznaczonej przez organizatora trasy zgodnie z wytycznymi przekazanymi startującym załogom na starcie imprezy. Wytyczne te, stanowiące opisy, rysunki manewrów jakie należy wykonać na kolejnych skrzyżowaniach zebrane są w tzw. itinerer.

Oprócz trasy, elementem rajdu jest wykonanie prób samochodowych, czyli przejechanie w jak najkrótszym czasie specjalnego odcinka slalomu na zamkniętym, zabezpieczonym terenie pod okiem wykwalifikowanych sędziów sportu motorowego. Po zweryfikowaniu prawidłowości przejechania trasy rajdu oraz podsumowaniu wyników prób samochodowych startujące załogi są klasyfikowane na liście wyników. Najlepsze załogi otrzymują puchary i nagrody. Ci którym się nie udało zakwalifikować do czołówki, drobniejsze upominki.

Rajdy turystyczne odbywają się w normalnym ruchu miejskim po ulicach miasta. Kierowców obowiązują wszystkie zasady ruchu drogowego, za których łamanie grożą punkty karne! Uczestnikiem rajdu może zostać każdy kierowca posiadający sprawny samochód i ważne dokumenty. Załoga startująca w rajdzie musi się składać z kierowcy i pilota.

Rajd jest wyśmienitą okazją do zabawy na nudną niedzielę, czy sobotę. Jest też świetną okazją do zdrowej rywalizacji za kółkiem. Już w najbliższy weekend, w niedzielę 11.10.2009, Automobilklub Wielkopolski organizuje Rajd Jesienny 2009. Rajd ten jest rundą Okręgowego Pucharu Zmotoryzowanych Turystów, czyli całorocznej klasyfikacji załóg startujących w rajdach.

Start najbliższego Rajdu Jesiennego 2009 będzie miał miejsce spod siedziby Automobilklubu Wielkopolskiego, Poznań, Towarowa 35, a meta będzie zlokalizowana na Torze Poznań w
Przeźmierowie. Trasa będzie składać się z dwóch odcinków mierzących w sumie około 70 km.

Organizatorami są Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklub Wielkopolskiego oraz Polski Związek Motorowy .

Sponsorami są natomiast: OPEL Marek Niedbała i ENZO Studio fryzur i urody

Więcej szczegółów na stronie
http://sites.google.com/site/rajdysamochodowe

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!