(© SpaceX)

Rakieta Falcon 9 eksplodowała dwie minuty po starcie z przylądka Canaveral. Do katastrofy doszło 28 czerwca o godzinie 16.21 czasu środkowoeuropejskiego. Po wyniesieniu na orbitę kapsuły Dragon z zaopatrzeniem dla ISS, firma SpaceX planowała przeprowadzić próbę kontrolowanego lądowania rakiety na platformie.

Rakieta Falcon 9 z zaopatrzeniem dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej eksplodowała dwie minuty po starcie. Rakieta miała wynieść na orbitę statek Dragon w ramach poszumienia między firmą SpaceX i NASA. Na pokładzie Dragona znajdowało się około 2 ton ładunku, w tym żywność oraz materiały do eksperymentów naukowych.

Jako powód katastrofy podaje się zbyt duże ciśnienie w zbiornikach z tlenem.

Czytaj także: Misja sondy Rosetta potrwa do września 2016 roku. Europejska Agencja Kosmiczna chce zbadać cykl życia kometyCNN Newsource/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!