Rakieta New Shepard wzniosła się w niedzielę na wysokość 101 kilometrów. Był to jej czwarty jej lot. Po raz szósty wyniesiono specjalną kapsułą.

Tym razem w ramach testów otworzyły się dwa z trzech spadochronów hamujących kapsułę. Nie przeszkodziło to w bezpiecznym lądowaniu. Blue Origin opracował w ten sposób systemy bezpieczeństwa, by zadziałały nawet wtedy, gdy nie zostaną uruchomione wszystkie elementy. Dotyczy to systemu separacji kapsuły od rakiety, spadochronów i innych elementów od których będzie zależeć bezpieczeństwo załogi.

Blue Origin przeprowadził jeszcze jeden eksperyment. Opracował "bardziej agresywną" trajektorię opadania podczas lądowania, by sprawdzić wpływ na kapsułę.

Blue Origin chce w przyszłości zaoferować turystyczne loty na orbitę. Rakiety wielokrotnego użytku mają znacząco zredukować koszty.


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!