Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza na pierwszą edycję festiwalu Capital of Rock. Gwiazdą wydarzenia będzie kultowa niemiecka formacja Rammstein. Zespół powraca na scenę po kilkuletniej przerwie.

Wspólnymi staraniami Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz RockloudLive w ostatnią sobotę sierpnia Wrocław zamieni się w stolicę muzyki rockowej.

Koncert Rammstein należeć będzie do najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych tego roku w Polsce. Fani spodziewać się mogą niezapomnianego widowiska. Bezkompromisowe brzmienie gitar wzbogacone mechaniczną rytmiką syntezatorów i głębokim głosem Tilla Lindemana oraz efektami pirotechnicznymi stworzą unikalny spektakl. Koncert to nie jedyna dobra wiadomość dla fanów Rammstein. 23 kwietnia o godz. 18:00, w ramach obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016, w Goethe-Institut Pop Up Pavillion (Plac Nowy Targ we Wrocławiu) odbędzie się spotkanie z klawiszowcem zespołu, Christianem „Flake” Lorenzem. Muzyk opowie o swoich korzeniach artystycznych, NRD i życiu w cieniu wielkiej historii.

Na Stadionie Wrocław wystąpi również amerykańska formacja Limp Bizkit. Fred Durst i jego zespół należą do najbardziej energicznych grup koncertowych. We Wrocławiu zagrają po raz pierwszy. Znani są z takich utworów jak: "Break Stuff", "Rollin'" czy "My Way". Ostatni raz grali podczas festiwalu Orange Warsaw Festival w 2014 roku, dlatego dla fanów zespołu jest to bardzo dobra okazja, żeby zobaczyć swoich ulubieńców w akcji na żywo.

Tuż przed zachodem słońca na scenie pojawi się Bullet For My Valentine. Walijski kwartet zaprezentuje porywającą mieszkankę ciężkiego rocka i metalcore. Ostatni raz w Polsce można było ich oglądać w warszawskim klubie Stodoła w 2014 roku.

Na scenie obok wszystkim znanym gwiazdom muzyki metalowej pojawi się również amerykański zespół RED. Pochodzący ze Nashville w stanie Tennessee muzycy wykonują chrześcijańskiego rocka z wpływami muzyki alternatywnej, metalowej i post-grunge.

Lokalną scenę Capital of Rock reprezentować będzie OCN. Wrocławskie trio ma na swoim koncie siedem uznanych płyt studyjnych i dziesiątki koncertów na największych polskich i zagranicznych scenach.

- Mamy nadzieję, że Capital of Rock będzie doskonałym podsumowaniem wakacji dla bardzo szerokiego grona odbiorców. Nie bez powodu koncert odbywa się na Stadionie Wrocław – dzięki temu kilkadziesiąt tysięcy osób otrzyma możliwość uczestnictwa we wspaniałym rockowym spektaklu – mówi Michał Pryszczewski z Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Bilety w cenach od 179 zł trafiły do sprzedaży 5 kwietnia o godzinie 10:00. Zakupu można dokonywać w serwisie www.eventim.pl. Lista stacjonarnych punktów sprzedaży dostępna na stronach www.eventim.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!