Wrak Costa Concordii Wrak Costa Concordii

Wrak Costa Concordii (© Roberto Vongher, CC 3.0)

We wraku statku pasażerskiego Costa Concordia, który 13 stycznia rozbił się o skały u wybrzeży Toskanii, odnaleziono ciało martwej kobiety. Zwłoki dwunastej ofiary katastrofy znajdowały się w części rufowej wycieczkowca.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa w ósmym dniu akcji poszukiwawczej we wraku wycieczkowca Costa Concordia, leżącego na Morzy Tyrreńskim u brzegu wyspy Giglio, płetwonurkowie odnaleźli zwłoki. Ciało kobiety znajdowało się w części rufowej statku.

Odnalezienie ciała w tym miejscu stało się możliwe po tym, jak ratownicy otworzyli pomieszczenia do tej pory niedostępne. Nadal poszukiwane jest 20 osób. Trwają także przygotowanie do operacji wypompowania paliwa nadal znajdującego się w zbiornikach wycieczkowca.

W piątek, 13 stycznia Costa Concordia, na pokładzie której znajdowało się ponad 4200 osób, uderzyła o podmorskie skały. W wyniku zderzenia wycieczkowiec przechylił się, a następnie przewrócił. Winą za katastrofę obarcza się kapitana jednostki Francesco Schettino, który zdecydował się na wykonanie ryzykownego manewru podpływając tak ogromnym statkiem zbyt blisko wyspy.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!