Największa w Polsce placówka muzealna ze zbiorami technicznymi i jedyne tego rodzaju muzeum w Warszawie może zostać zlikwidowane. Podobny los czeka jego oddziały terenowe.

Już w ten weekend Noc Muzeów, na którą Muzeum Techniki przygotowało liczne atrakcje. Niestety, z powodu braku środków finansowych na dalszą działalność, może to być ostatnia inicjatywa tej placówki.

Muzeum będzie można bezpłatnie zwiedzić w sobotę od godziny 19 do 1 w nocy.

Muzeum Techniki walczy o swój byt różnymi sposobami. M. in. na swojej stronie zamieściło apel o przyznanie mu rangi muzeum narodowego.

"Przyjacielu Muzeum Techniki! Jeśli zgadzasz się z powyższym memorandum, wyślij e-mail popierający tę sprawę na adres Rzecznika Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rzecznik@mkidn.gov.pl. Wystarczy list o treści: "Popieram sprawę nadania Muzeum Techniki w Warszawie rangi Muzeum Narodowego". Pamiętaj - Twój głos też się liczy!"

Cały apel można przeczytać na stronie Muzeum Techniki

Inicjatywę wspomóc można również poprzez wypełnienie ankiety na stronie http://ratujemy-muzeum.pl/

Powstała też strona na Facebooku, na której pojawiła się informacja, że kupnem niektórych eksponatów są zainteresowane instytucje zagraniczne.

Nie dopuśćmy do wyprzedaży zbiorów Muzeum Techniki.

Niektóre z eksponatów (zdjęcia ze strony Muzeum):Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!