W ostatnim roku, w wypadkach drogowych zginęło 112 dzieci, a ponad 4 tys. zostało rannych. To o wiele mniej, niż w latach poprzednich.

Pod hasłem "Bezpieczna droga" odbył się 28 września uroczysty apel, podsumowujący szkolenie prowadzone w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek, przy ul. Jagiellońskiej 69 w Legionowie.

Od początku roku szkolnego, naucza się zasad poruszania się po ulicach. Starszym uczniom przypomina się reguły obowiązujące wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- Dzisiaj nasi uczniowie uczyli siebie i swoich kolegów, jak bezpiecznie poruszać się po drogach - mówiła Dorota Wójcik, nauczycielka i organizator spotkania. - To spotkanie to jedno z działań, jakie podejmuje szkoła, aby zapobiegać wypadkom z udziałem naszych uczniów - dodała.

Szkolenia z zasad ruchu drogowego prowadzone są w szkole systematycznie przez cały rok, we wszystkich klasach, na każdym poziomie nauczania. Nauczyciele przygotowują wiele konkursów, zabaw, aby motywować podopiecznych do poszerzania wiedzy z tego zakresu. Szkoła współpracuje ze wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo uczniów.

- Program "Razem bezpieczniej w Legionowie", jest prowadzony na terenie miasta Legionowo już od czterech lat - mówiła koordynator programu, przedstawicielka straży miejskiej, pani Beata Tworus.

Program ten obejmuje cykle szkoleń, prowadzonych przez odpowiednio przygotowanych pracowników straży miejskiej i obejmuje całe spektrum zagadnień - od bezpiecznego poruszania się po drogach, aż po zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Programem objęte są zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół legionowskich. Oprócz szkoleń, straż miejska wprowadziła stale posterunki na drogach prowadzących do szkół. Statystyki pokazują, że od czasu kiedy jest prowadzony projekt, nie wydarzył się wypadek z udziałem dzieci w Legionowie w godzinach porannych i popołudniowych, kiedy dzieci idą i wracają ze szkół.
Koordynator programu Beata Tworus wyjaśnia, że te wszystkie działania, akcje prowadzone w kraju, przyczyniają się do znacznego spadku liczby wypadków z udziałem dzieci. Kierowcy również są uwrażliwiani. Jednak nadal tych wypadków jest za dużo i trzeba robić wszystko, aby chronić wszystkich ludzi, a szczególnie najmłodszych, przed wypadkami.

Pracownicy straży miejskiej w Legionowie wyposażyli wszystkich uczniów szkoły w opaski odblaskowe, a zwycięzcy konkursu plastycznego otrzymali nagrody ufundowane przez tę instytucję. Ustalono również terminarz i tematykę następnych szkoleń i spotkań w szkole. Pedagog szkoły, pani Anna Grochowska podziękowała gościom ze straży miejskiej i organizatorom apelu, a uczniowie wręczyli gościom wykonane przez siebie prezenty.

- Takie spotkania motywują uczniów do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Uczą ich zaufania do służb, wiedzą, że mogą się zawsze zwrócić o pomoc do funkcjonariuszy. A wszystkie działania mają tylko jeden cel, chronić życie i zdrowie naszych podopiecznych - komentowała nauczycielka Agnieszka Łuniewicz-Stępniak.

Najwięcej lajków na Facebooku:
Węgorzewska-Whiskerd: nie chcę przepraszać, że jestem Polką
Piotr Hruszwicki na scenach Lyric Opera!
Chciałbym zmienić wizerunek truckerów. Wywiad z kierowcą ciężarówki
Wędrówki po Moskwie. Metro - tętniące życiem podziemia stolicy
Pomysł Palikota: Jarosław Kaczyński winny katastrofie smoleńskiej

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!