źródło: http://bydgoszcz źródło: http://bydgoszcz

źródło: http://bydgoszcz.roefs.pl (© Logo EFS Bydgoszcz)

Istniejący od 2005 roku regionalny Ośrodek EFS w Bydgoszczy, pośredniczący w rozdzielaniu środków Unii Europejskiej powrócił po dłuższej przerwie, spowodowanej reorganizacją sieci.

Ośrodek mieści się przy Polskim Towarzystwie Ekonomicznym w Bydgoszczy od 3 lat. Początkowo nadzorował go PARP jednakże od jesieni br. przejął nad nim kontrolę Urząd Marszałkowski w Toruniu. Zakres działalności ośrodka obejmuje nie tylko miasto Bydgoszcz ale i okoliczne powiaty, m.in. nakielski, bydgoski czy tucholski oraz od jesieni tego roku inowrocławski i mogileński.

Tuż po wznowieniu działalności ośrodek zapowiada zorganizowanie szeregu szkoleń. Pierwsze, 3-dniowe pt. „Akademia kierownika projektu” planowane jest na 26 listopada br. Na kolejne zajęcia związane z ewaluacją, sprawozdawczością, promocją projektów i wieloma innymi tematami poczekać trzeba do pierwszych dni grudnia. Ośrodek planuje również przygotowanie w najbliższym czasie spotkań seminaryjnych związanych tematyką z ideami EFS, priorytetowymi zakresami działania a także pomocą instytucjom w obszarze planowania i projektowania i pozyskiwania dotacji dla swej działalności.

10 grudnia w budynku Opery Nova w Bydgoszczy odbędzie się konferencja z udziałem przedstawicieli wielu instytucji z regionu, które już korzystają ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego. Obecni na konferencji będą m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Każdy zainteresowany pomocą Europejskiego Funduszu Społecznego przyjmowany jest w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym w Domu Ekonomisty przy ul. Długiej 34, czynnym w dni robocze od godziny 8 do 16. EFS gwarantuje fachowe doradztwo w zakresie nie tylko szkoleń ale i pisania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki od podstaw, realizacji pomysłów czy przygotowaniu wniosków pod okiem doradcy.

Strona internetowa EFS w Bydgoszczy: www.bydgoszcz.roefs.pl

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!