Red Bull Winning 5 to studencki, uliczny turniej piłki nożnej, w którym naprzeciwko siebie stają 5-osobowe drużyny. Każdy z zawodników walczy nie tylko o zwycięstwo swojego zespołu, ale i o własne pozostanie w grze.

Reguły zakładają, że po każdym golu odpada jedna osoba z przeciwnej drużyny. Rywalizacja odbędzie się w 6 miastach w Polsce. Pierwszy przystanek już 25 października w Olsztynie.

Pięcioro członków drużyny, 10 minut i jedna zasada: grać na całego i walczyć do… ostatniego wyeliminowanego gracza z drużyny przeciwnej. Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczyna się studencki turniej piłki nożnej Red Bull Winning 5! Zasady są proste - każda strzelona bramka zmusza jednego z przeciwników do powędrowania na ławkę rezerwowych. Gra toczy się do ostatniego zawodnika, zatem aby wygrać trzeba zdobyć 5 goli. Jeżeli meczu nie uda się rozstrzygnąć w regulaminowym czasie, o zwycięstwie zadecyduje konkurs rzutów karnych w systemie hokejowym.

Zawody gościły do tej pory w 20 krajach. Tym razem miłośnicy footballu będą mogli zmierzyć się w Polsce: kolejno w Olsztynie (25.10), Poznaniu (27.10), Katowicach (28.10), Bydgoszczy (7.11), Łodzi (8.11) i Wrocławiu (14.11).

Dyrektorem sportowym jest Witold Kurzawa:
„Chyba każdy pamięta uliczne, czy osiedlowe rozgrywki w piłkę nożną i te emocje, których dostarczały. Mam nadzieję, że ciekawy format sportowy będzie dobrą zabawą dla wszystkich miłośników footballu. Liczę, na zacięte pojedynki!” – zachęca do udziału Witek.

Dziś startują zapisy, a ilość drużyn biorących udział w imprezie jest ograniczona. Aby wziąć udział, należy skompletować studencką ekipę i zgłosić ją na stronie:

www.redbull.pl/winning5

Tam też znajdują się szczegółowe informacje nt. zawodów i nagród.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!