Logo Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce Logo Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce

Logo Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce

Jesteśmy chrześcijanami-starokatolikami, którzy pragną, by Kościół stał się miejscem dla wszystkich, zwłaszcza słabych, odrzuconych i poszukujących - czytamy na stronie RKK w zakładce "O Kościele".

Kościołem RKK w Polsce zainteresowałam się mniej więcej przed rokiem, jako osoba bezwyznaniowa (z własnego wyboru). Jestem otwarta na wszelkie "propozycje" wspólnot wszelkich wiar i religii.

Kilkakrotnie przed laty poruszano kwestię charakteru Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce, niektórzy wręcz twierdzili, że to sekta. Moim zdaniem, jest to jednak światły odłam Kościoła rzymskokatolickiego. Jedno z jego głównych założeń brzmi: "Otwarte serca, Otwarte umysły".

Reformowany Kościół Katolicki funkcjonuje w oparciu o podstawowe sakramenty: chrzest, bierzmowanie, eucharystia, pojednanie (spowiedź), namaszczenie chorych, małżeństwo, sakrament święceń.Zbiór Wiary Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce

Jedną z ciekawszych kwestii RKK w Polsce jest fakt, iż jako wspólnota religijna, umożliwia zawieranie małżeństw homoseksualnych. Nie różnicuje i nie ocenia ludzi. Osoby homoseksualne, chcące zawrzeć związek małżeński w RKK w Polsce muszą posiadać sakrament bierzmowania (Kościoła rzymskokatolickiego lub RKK w Polsce) i przynajmniej od około pół roku uczestniczyć w niedzielnych liturgiach organizowanych przez wspólnotę w którymś z miast, np. w Poznaniu lub Wrocławiu.

Prezbiterem Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce jest ksiądz Tomasz Puchalski.
Zainteresowanych szerszym zapoznaniem się z informacjami na temat RKK w Polsce zapraszam na stronę wspólnoty: RKK w Polsce

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!