W dniach 22 – 23 czerwca 2013 r. na Jeziorze Błędno odbyły się regaty żeglarskie o „Puchar Zbąszynia” w klasach: 505, Katamaran Tornado, Turystyczne Jachty Kabinowe. Dla klasy 505 były to regaty zaliczane do punktacji Pucharu Polski.

Komunikat z regat o „Puchar Zbąszynia” rozegranych w dniach 22-23.06.2013 r. na Jeziorze Błędno
W dniach 22 – 23 czerwca 2013 r. na Jeziorze Błędno odbyły się regaty żeglarskie o „Puchar Zbąszynia” w klasach: 505, Katamaran Tornado, Turystyczne Jachty Kabinowe. Dla klasy 505 były to regaty zaliczane do punktacji Pucharu Polski.
Rozpoczęcie regat odbyło się w dniu 22 czerwca o godzinie 10. uroczystym podniesieniem bandery na maszt na terenie Przystani Żeglarskiej Zbąszyńskiego Klubu Żeglarskiego.

W sobotę rozegrano 3 wyścigi, tzw. „z wody” – czyli bez dopływania do brzegu między poszczególnymi wyścigami, przy pięknej słonecznej pogodzie i sile wiatru 2 – 4 Bo.
Od godz. 17. rozpoczął się blok kulturalny z programami dla dzieci i z udziałem dzieci. Został rozstrzygnięty konkurs „Wianków” oraz wręczone nagrody i upominki.

Od godz. 22. rozpoczęło się widowisko „Nocy Świętojańskiej” z pokazem Teatru Ognia oraz inscenizacji w wykonaniu dziewcząt z Zespołu Szkól nr 2 ze Zbąszynia, które wszystkie „Wianki” przeniosły na łódź DZ oraz szalupę spacerową „Błędna”. „Wianki” zostały wywiezione na jezioro i zwodowane. Rozpoczął się pokaz sztucznych ogni. W tym samym czasie rozpoczęła się również parada łodzi, które żeglarze udekorowali i oświetlili.

W niedzielę zawodnicy rywalizację rozpoczęli o godz. 11. Zostały przeprowadzone zgodnie z planem 2 wyścigi, przy wietrze 2 – 3 Bo. Uroczystość zakończenia odbyła się o godz. 15. przy maszcie na terenie Przystani Żeglarskiej ZKŻ.
W poszczególnych klasyfikacjach zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i upominki, które wręczali: Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński oraz Komandor Zbąszyńskiego Klubu Żeglarskiego Przemysław Szymański. Wręczono również nagrodę za najładniej udekorowaną łódź, którą po raz kolejny odebrał kol. Karol Banach.

Uroczyście opuszczono banderę. W regatach uczestniczyło 55 zawodników na 27 jachtach. Regaty sprawnie przeprowadził zespół sędziowski z Poznania pod kierownictwem Sędziego Głównego Jana Radomskiego. Dla publiczności przybyłej do „Łazienek” zasady regat, informacje o łodziach, o żeglarstwie oraz o tym co się działo przekazywał i komentował kol. Andrzej Radomski.

Zdjęcia i tekst - Mateusz Basiński Referat Ogólnoadministracyjny i Promocji
Urząd Miejski w Zbąszyniu, ul. Por. Żwirki 1 64-360 Zbąszyń

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!