Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował dziś, że w pierwszych trzech kwartałach 2010 roku, polskie lotniska obsłużyły 15 mln 931 tys. pasażerów, czyli prawie 1 mln 160 tys. osób więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Zgodnie z danymi opublikowanymi dziś na stronie www.ulc.gov.pl, trzeci kwartał bieżącego roku był najlepszym w historii polskich lotnisk. Odprawiły one łącznie rekordową liczbę 6 mln 869 tys.pasażerów.

Okres analizowany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego był mimo wszystko gorszy od analogicznego okresu z 2008 roku. Cieszy fakt, że wzrosła liczba pasażerów obsługiwanych na liniach krajowych, choć nieznacznie, bo o jedyne 1,58 proc.

Z większych portów regionalnych najlepiej radziły sobie Wrocław-Starachowice oraz Gdańsk-Rębiechowo, które zanotowały wzrost obsługiwanych pasażerów kolejno o 21,70 oraz 18,38 proc. Wśród małych lotnisk najszybciej rozwijały się lotniska w Łodzi (36,76%) i Rzeszowie (23,71%). W przypadku tego pierwszego do dobrego wyniku przyczynił się zapewne remont warszawskiego Okęcia, w trakcie którego jego pasażerowie odprawiani i przyjmowani byli m.in. w Łodzi.

Na tle świata, polskie lotnictwo cywilne radzi sobie całkiem nieźle. Podczas gdy wzrost ogólnej liczby pasażerów na polskich lotniskach wyniósł 7,85 proc., na zagranicznych lotniskach ten sam wskaźnik wynosił nieco mniej - ok. 7 procent. Mimo to, w skali całego świata najszybciej rozwijało się lotnictwo Ameryki Łacińskiej, które obsłużyło ponad 13 proc. pasażerów.

Zapoznaj się ze szczegółowymi statystykami Urzędu Lotnictwa Cywilnego (plik w formacie PDF).

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!