Od 17 października w łomżyńskiej katedrze spoczywają relikwie Jana Pawła II. Uroczystej mszy świętej przewodniczył metropolita lwowski, ks. bp. Mieczysław Mokrzycki, sekretarz Jana Pawła II.

„Z radością przyjąłem zaproszenie biskupa Stanisława Stefanka, bym zechciał podzielić się wspomnieniami o błogosławionym Janie Pawle II i złożyć relikwie w katedrze. Gratuluję tej wspaniałej inicjatywy, która przyczyni się do umocnienia obecności Jana Pawła II wśród was” - mówił podczas homilii arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

Ksiądz biskup przekazał zgromadzonym wiernym swoje wspomnienia o papieżu Polaku, którego był współpracownikiem przez 9 lat, aż do śmierci Jana Pawła w 2005 roku. Mówił, że życie Jana Pawła II „było proste i zwyczajne, a przez to niezwykłe”.

Przed rozpoczęciem mszy proboszcz parafii katedralnej, ks. Marian Mieczkowski wniósł procesjonalnie relikwie Jana Pawła II do katedry. W procesji uczestniczyli kapłani i harcerze z trzech łomżyńskich drużyn: 59. DH Ptaki Ptakom, 13. ŁDH AgadA i 4 DH Panteon. Harcerze zaciągnęli warty honorowe przy popiersiu Jana Pawła i jego relikwiach.

W Łomży jest wiele miejsc pamiętających pobyt Jana Pawła II, ale ukoronowany obraz w katedrze jest najbliższy naszym sercom. Katedra to nie jedyne miejsce w Łomży, gdzie są relikwie Ojca Świętego, ponadto w parafii Krzyża Świętego (ul. Zawadzka 55) jest komża Jana Pawła II.

- Wasza diecezja nie jest mi obca, bo znałem ją z opowiadań waszych pasterzy, gdy przybywali do Ojca Świętego na obiad w niedzielę – zakończył swoją homilię arcybiskup - Stanowicie ważną i mocną cząstkę w Kościele katolickim!

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!