Bytomska miejska pływalnia może oczekiwać kwoty 1 mln 60 tys. złotych z funduszy Kompanii Węglowej za powstałe szkody górnicze pod misą remontowanego basenu od grudnia ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że trzeci etap modernizacji zabytkowego budynku pływalni miejskiej szacowany jest na około 10 mln złotych. Zakłada on wymianę misy basenu misą ze stali nierdzewnej, wymianę systemu uzdatniania wody wraz z całą armaturą umożliwiającą jego prawidłowe funkcjonowanie.

Jednakże podstawowym warunkiem otrzymania przez miasto wzmiankowanej kwoty za powstałe szkody górnicze, związane z ruchami w wyrobiskach górniczych, jest w pierwszej mierze sfinansowanie prac remontowych z własnej kieszeni.

Stąd też kierownictwo Ośrodka Sportu i Rekreacji ogłosiło przetarg na wykonanie prac. Niestety, o wiele za późno, na co miała wpływ niejednomyślność radnych w głosowaniu nad prezydenckim projektem o zaciągnięciu przez miasto kredytu na trzeci etap modernizacji (materiał: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/bytomska_plywalnia_konca_sporu_o_kredyt_nie_widac_131906.html)
Sam prezydent Piotr Koj tak to komentuje: " Żałuję, że przetarg ogłaszamy tak późno, ponieważ straciliśmy możliwość uzyskania środków z Krajowego Funduszu Rozwoju Sportu"

Suma jaką wyasygnuje Kompania Węglowa za powstałe szkody górnicze, została obliczona na podstawie zlecenia wykonanego przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie. Z raportu warszawskiej placówki wynika, że zakres przewidywanych robót, które w 100% może sfinansować Kompania, obejmuje m.in. wykonanie konstrukcji wsporczej basenu wraz z uzbrojeniem pod jego dnem, dostosowanie obrzeża (plaży) basenu do poziomu jego krawędzi oraz usunięcie wychyleń basenu spowodowanych ruchami górniczych wyrobisk. W 40% obejmuje remont elementów konstrukcji nośnej basenu, a w 25% wymianę samej misy basenu.

Jak zakładają przedstawiciele Kompanii Węglowej jej udział w partycypowaniu kosztów modernizacji jest dostosowany do kosztorysu, jednak w zależności od metod wykonywania prac, rzeczywiste koszty mogą nie odpowiadać kosztorysowym.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!