Piłkarska Wisła za kilka miesięcy będzie miała drugą nowoczesną trybunę, zaś hokeiści Cracovii wreszcie będą grać na lodowisku z prawdziwego zdarzenia.

Chociaż ostatnio gorzej wiedzie się krakowskiej Wiśle (porażka z Iraklisem w Pucharze UEFA oraz kilka remisów w lidze), to niezależnie od wyników sportowych jedenastki Białej Gwiazdy trwa budowa trybuny od strony ul. Reymonta. Po tygodniach prac ziemnych i budowie zbrojenia wylano filary nośne konstrukcji. W ostatnich dniach zamontowane na nich zostały elementy służące do podtrzymywania dachu. Dalsze prace można już przyrównać do układania klocków z gotowych elementów.


Remontu doczekała się też wreszcie hala lodowa przy ul. Siedleckiego, w której mecze rozgrywa aktualny Mistrz Polski w hokeju na lodzie – drużyna Cracovii. Nie będzie to, niestety, budowa całkowicie nowego obiektu. Prace remontowe obejmą rozbiórkę starych i mocno zardzewiałych ścian z blachy falistej, konserwację metalowego „szkieletu”, na którym zostanie zamontowany nowy dach i ściany. Wnętrze zostanie wyposażone w nowoczesne trybuny; zastąpią one wał ziemny wyłożony płytami, który do tej pory służył kibicom. Do zakończenia remontu (potrwa kilka miesięcy) hokeiści Pasów będą rozgrywali mecze na innych obiektach.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!