(© Autor: Ministerstwo Obrony Narodowej (www.isaf.wp.mil.pl) [Attribution], Wikimedia Commons)

W wytypowanej przez MON jednostce wojskowej rozpoczęły się 23 marca ćwiczenia mobilizacyjne. Powołani rezerwiści mieli tylko kilka godzin na stawienie się. W tym roku w ćwiczeniach weźmie udział 12 tys. osób.

Ćwiczenia mobilizacyjne z natychmiastowym stawiennictwem dotyczą kilkuset rezerwistów, którzy po odebraniu karty powołania mieli obowiązek stawienia się we wskazanej jednostce w ciągu 4 godzin. Tam otrzymali umundurowanie i wyposażenie i udali się na szkolenie z żołnierzami zawodowymi.

Ministerstwo Obrony Narodowej w swoim komunikacie, ze nie mają one związku "z bieżącymi wydarzeniami polityczno-militarnymi". Resort twierdzi, że wnioski z przeprowadzonych ćwiczeń posłużą doskonaleniu systemu mobilizacyjnego - czytamy na stronie MON.

Czytaj także: HejtSTOP. W Warszawie zamalowywali obraźliwe napisy


Ostatnie tego typu ćwiczenia odbyły się siedem lat temu. MON zapowiada, że od szkolenia 23 marca będą odbywać się one cyklicznie. W ciągu roku uczestniczyć w nich będzie 12 tys. rezerwistów.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!