Słuchając wypowiedzi polityków w rocznicę Porozumień Sierpniowych i w kontekście planowanych przez związki zawodowe na wrzesień protestów, odnoszę wrażenie, że robotnicy są tylko "mięsem armatnim" w ich rozgrywkach politycznych.

Metropolita gdański, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź podczas mszy świętej z okazji 33. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych powiedział wprost: działacze zdradzają dziś "Solidarność". Zdaniem duchownego wydarzenia sprzed 33 lat powinny być fundamentem naszego państwa.

Można zadać pytanie dlaczego politycy, którzy wspięli się na barkach robotników ku szczytom władzy dziś zdradzili ideały "Solidarności" i nie realizują porozumień sierpniowych? Czyżby punkt widzenia zmieniał się wraz z punktem siedzenia? Dlaczego opozycja nie chce się porozumieć i razem walczyć o prawa pracownicze tak bezlitośnie niszczone przez rząd?

"Dość lekceważenia społeczeństwa” to hasło wrześniowych protestów zapowiedzianych przez wszystkie liczące się centrale związkowe. 11 września przed sześcioma ministerstwami o godz. 12.00 rozpoczną się pikiety. Następnie uczestnicy przejdą pod Sejm RP, gdzie odbędzie się wspólna manifestacja. Zacznie też funkcjonować miasteczko namiotowe.

Kolejne dni protestu to głównie debaty eksperckie w miasteczku namiotowym przed sejmem. W sobotę organizatorzy przewidują wielką ogólnopolską manifestację „Dość lekceważenia społeczeństwa”. Manifestacja rozpocznie się o godz. 12.00 w trzech punktach Warszawy (błonia przy Stadionie Narodowym, Plac Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki, Sejm RP). Pochody spotkają się przy Rondzie de Gaulle'a, skąd o godz. 13.00 przejdą ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do Placu Zamkowego.

Po manifestacji członkowie "Solidarności” wyruszą do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy .

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!