(© By chensiyuan (chensiyuan) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)],)

11 października jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie - Arena di Verona rozbrzmi muzyką największego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina.

Arena di Verona wzniesiona 2 000 lat temu jest także jednym z największych rzymskich amfiteatrów, które zachowały się do dnia dzisiejszego. Od 1913 roku odbywa się w tym miejscu znany na całym świecie festiwal operowy i koncerty, a w okresie letnim spektakle teatralne. To największa opera świata, w której co roku każdego dnia Festiwalu Operowego 14 tysięcy osób podziwia monumentalne widowiska operowe.

W tym miejscu, po raz pierwszy, wybitni polscy artyści będą interpretować muzykę Chopina klasycznie, rockowo i jazzowo, nadając nowe brzmienie fortepianowym mazurkom, nokturnom i polonezom. Na scenie w Weronie pojawi się ponad 100 artystów, którzy zaprezentują muzykę Chopina w wersji klasycznej i w  zaskakujących, nowoczesnych aranżacjach.
Koncert w warstwie wizualnej zawierał będzie przekaz na temat polskiej drogi do wolności oraz ważnych postaci polskiej i europejskiej transformacji, Jana Pawła II i Lecha Wałęsy.

ROCK LOVES CHOPIN został z sukcesem zaprezentowany w spektakularnych miejscach świata – pod piramidami w Kairze, na Wielkim Murze Chińskim, a także w Meksyku na otwarcie największego Festiwalu Ameryki Łacińskiej Cervantino, na Placu Błotnym w Moskwie, czy też w słynnym amfiteatrze Millenium Park w centrum Chicago. Teraz muzykę Chopina w niezwykłym wydaniu poznają widzowie Arena di Verona.

Wystąpią artyści:
- Aleksandra Kurzak - światowej sławy sopranistka,
- Karol Radziwnowicz - jeden z najlepszych polskich pianistów klasycznych,
- Leszek Możdżer –pianista jazzowy,
- Anna Serafińska –wokalistka jazzowa,
- najlepsi polscy gitarzyści rockowi – ROCK LOVES CHOPIN, FUSION STRING ENSEMBLE i Orkiestra Symfoniczna im.Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka.

Gośćmi specjalnymi projektu będą pianista Niccolò Spoletini oraz połączone chóry "Coro giovanile femminile di S. Zeno di Montagna, "I bambini di Bure".

Choreografię przygotowała Marzena Barcik, tancerka, twórca wielu choreografii do spektakli i programów telewizyjnych oraz grupa tancerzy FOLIES DANCE COMPANY i DUO FLAME.

Autorem kostiumów jest Maciej Zień, jeden z najbardziej utalentowanych i cenionych polskich projektantów mody.
Reżyseria: Andrzej Matusiak.
Asystent reżysera: Zofia Dowjat.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!