W ramach obchodów Dnia Dziecka w siedzibie Rudzkiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich "Zdrowe Życie" odbyło sie podsumowanie i uroczyste rozdanie nagród w drugiej edycji konkursu plastycznego.

W konkursie uczestniczyły dzieci ze szkól podstawowych w Rudzie Śląskiej.
- Dzieciaki z klas młodszych, od I do III miały zadany temat: Bajkowe rodziny - mówi prezes Zdrowego Życia, Antoni Urbanek. - Założeniem konkursu było rozwijanie i kształtowanie żywej wyobraźni plastycznej oraz prezentacja talentów plastycznych poprzez ukazanie relacji rodzinnych w znanych bajkach. Uczniowie klas IV - VI zmierzyli się z zadaniem: Pielęgnujemy więź międzypokoleniową - drzewo genealogiczne. Celem konkursu było wzbudzenie w uczniach wrażliwości na wartości rodzinne oraz budowanie przyjaznego klimatu wokół rodziny.

Poziom konkursu w ocenie organizatorów był bardzo wysoki. W nagrodzonych pracach doceniano głównie walory artystyczne technik malarskich i rysunkowych, samodzielność wykonania i jego staranność.

Oto lista laureatów w grupie pierwszej, autorów prac wykonanych techniką naklejaną. I miejsce równorzędnie: Maria i Katarzyna Kondziołka oraz Martyna Papesz, II miejsce: Kinga Kampa; III miejsce: Weronika Jasińska.

Nagrody w kategorii techniki malowanej:
I miejsca: Marta Borzucka i Natalia Pientnik; II miejsce: Jakub Szulc; III miejsce: Dominik Mrozek.

W grupie starszej zwyciężyła Michalina Mercik.

Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe, a dla nauczycieli-opiekunów podziękowania.

Były też wspólne gry i zabawy.
Obrazki ze spotkania i prezentacja prac na stronie: http://www.fotosik.pl/
Finał konkursu: http://www.youtube.com/

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!