6 sierpnia minie rok od zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na Prezydenta RP. Z tej okazji spotkał się on z dziennikarzami i po krótkim, oficjalnym wystąpieniu, zaprosił ich na rozmowy bez kamer i mikrofonów.

Prezydent nie chciał oceniać swoich dokonań w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale zapowiadał, że w ciągu kolejnego roku będzie wspierał reformy nowego rządu. Będzie od niego wymagał przeprowadzenia kolejnych zmian w systemie emerytalnym i dokończenia reformy finansów publicznych.

Jak informuje TVPparlament.pl, prezydent podkreślił, że "ma wielką nadzieję, że następny rok, już po wyborach parlamentarnych, będzie rokiem trudnej, wspólnej pracy z rządem nad pogłębianiem procesów modernizacji kraju".

Odnosząc się do mianowania nowego szefa MON Tomasza Siemoniaka stwierdził, że głównym jego zadaniem będzie zakup nowych samolotów dla VIP-ów oraz dokończenie reformy struktur wojskowych. Prezydent uważa też, iż niezbędne jest wprowadzenie zmian w szkolnictwie wojskowym i systemie dowódczym. Obecnie cywilny minister obrony ma utrudnione możliwości kontroli nad armią, gdyż "wie tyle, ile przekaże mu dowódca Sztabu Generalnego".

A jak oceniają rok prezydentury nasi Czytelnicy?

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!