Wszystkich miłośników cygańskiej muzyki oraz kolorowych romskich strojów zapraszamy 4 lipca na plażę nad Wisłą w Płocku, na Międzynarodową Cygańską Noc. Impreza rozpoczyna się o godz. 18, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Impreza romska odbywa się w Płocku już od sześciu lat i co roku przyciąga tłumy płocczan i nie tylko. To doskonała okazja poznać muzykę romską i pobawić się w jej rytmach. Z każdą kolejną imprezą przybywa zespołów z Polski oraz zza granicy.

W tym roku na płockiej plaży pojawią się takie zespoły, jak Dhoad Gypsies (Indie, Francja), Romano Drom (Węgry), Grupa Romen (Ukraina), Makso Bend (Polska) i najbardziej znana i lubiana Romska grupa z Polski- Romen Płock. Imprezę poprowadzi dziennikarka Zofia Czernicka.

Pierwszy festiwal muzyki cygańskiej został zainicjowany przez założyciela Artystycznego Zespołu Cygańskiego "Romen". Zbigniew Kowalski (Parno Ray) zorganizował go we współpracy z Urzędem Miasta Płocka oraz Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!