Rosyjska ambasada ostrzega przed Rosyjska ambasada ostrzega przed

Rosyjska ambasada ostrzega przed... gejowskimi rodzinami w Wielkiej Brytanii (© Guillaume Paumier/CC BY 3.0)

Rosyjska ambasada w Londynie wydała ostrzeżenie, po kilku skargach dotyczących traktowania rosyjskich dzieci w Wielkiej Brytanii - donosi Telegraph.

Oświadczenie dyplomatów Federacji głosi, że niektóre dzieci zostały poddane "niewłaściwym" warunkom mieszkaniowym podczas pobytu w brytyjskich rodzinach w ramach językowej szkoły letniej.

Jak donosi Telegraph, więcej niż jedno dziecko zostało umieszczone w "rodzinie homoseksualistów", co dla ambasady oznacza nieodpowiednie warunki w domu goszczącym młodych ludzi.

Jednak Diana Lowe, dyrektor wykonawczy jednostki akredytującej dla Language Services tłumaczy, że otrzymuje niewiele skarg ze strony rodziców.

"To dobrze że ambasada rosyjska ostrzega rodziców, ale namawiam do kierowania bezpośrednich zapytań do organów akredytacyjnych" - tłumaczy.

Na pytanie o dzieci przebywające z gejowskimi opiekunami, pani Lowe powiedziała: "To delikatna kwestia. Ludzie, którzy rozdzielają uczniów powinni być świadomi kulturowej odmienności gości, powinni być poinformowani o profilu rodzinnym ucznia. Ale nie ma nic złego per se w tym, że ucznia gości para gejów. Niektóre z tych par są najbardziej gościnne".

Czy według Was umieszczenie dziecka w rodzinie homoseksualnej, powinno być traktowane jako "złe warunki mieszkaniowe"?

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!