https://flic https://flic

https://flic.kr/p/oRqe1Z

Rosyjska firma ma zamiar wybudować do 2030 r. bazę na Księżycu. Koszt inwestycji oszacowano na 10 mld dolarów. Twórcy projektu chcą wykorzystać istniejące już technologie, między innymi rakietę nośną Angara.

Budowa księżycowej bazy miałaby potrwać maksymalnie 10 lat, kosztować 10 mld dolarów i rozpocząć się od budowy posterunku dla dwóch astronautów. Później miałby zostać rozbudowany o miejsce dla kolejnych czterech. Obiekt miałby być gotowy do 2030 r. - podaje Wyborcza.pl.

Rosyjska firma Lin Industrial zamierza skorzystać z technologii, które już teraz umożliwiają prowadzenie misji kosmicznych. Wśród nich wymienia rakietę nośną Angara, która odbyła swój pierwszy lot 9 lipca 2014 roku. Ta ostatnia ma docelowo zastąpić rakiety Sojuz. Według wyliczeń pomysłodawców projektu tylko w pierwszych 5 latach budowy księżycowej bazy musiałoby dojść do 37 lotów z zaopatrzeniem.

Czytaj także: Naukowcy szukają planet podobnych do Ziemi. Umożliwiają to odkrycia teleskopu Keplera


Gdzie powstałaby baza? Na płaskim obszarze południowego bieguna Księżyca. Zaletą tego miejsca ma być ciągły widok na naszą planetę. wysokie nasłonecznienie i rzadkie noce.

Dalekosiężne plany mogą niestety okazać się fantazjami właścicieli Lin Industrial. Póki co prezes tej firmy zainwestował w projekt mniej niż 200 tys. dolarów.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!