(© fot.flickr.com)

Raport rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oskarża Polskę o naruszenie podstawowych praw przysługujących każdej osobie, która znajduje w granicach naszego państwa.

Doniesienie składa się z 73 stron, gdzie zostały przedstawione konkretne zarzuty wobec Polski. W protokole zostały również opisane pozostałe 26 krajów Unii Europejskiej. Rosyjscy dyplomaci alarmują, że stale słabnie poziom demokracji w Europie. Prawa człowieka uznawane są za normy powszechnie obowiązujące, które wynikają z przyrodzonej godności ludzkiej. Państwo ma obowiązek ochrony tych praw, niezależnie od swojego ustroju i krajowej regulacji prawnej. Poszanowanie praw człowieka i godności ludzkiej jest uznawane za równoważnik stabilizujący utrzymanie pokoju na świecie.

Żółta kartka dla Polski

Na liście zarzutów i zaniechań dokonanych, znalazły się: szowinizm, ksenofobia oraz niewłaściwe traktowanie emigrantów.
Rosyjscy urzędnicy uznali, że szerząca się niechęć oraz wroga postawa wobec mniejszości narodowych, występuje również u polskich polityków. Notorycznie nie zostają przestrzegane normy prawne dotyczące grup etnicznych oraz religijnych. Największy problem dotyka osoby pochodzenia żydowskiego oraz Cyganów, którzy są prześladowani oraz szykanowani.

Do listy nadużyć należy dodać również słabą sprawność sądów, złe traktowanie zatrzymywanych emigrantów, nieuzasadnione przetrzymywanie oraz wykorzystywanie uprzywilejowanej pozycji przez policję. Wszystkie wymienione zarzuty zostały zamieszczone na oficjalnej stronie rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zarejestruj się i napisz artykuł[/b]
Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!